Pasaulē pirmā 3D drukātā raķete ir gandrīz gatava savai pirmajai kosmosa misijai

Pasaulē pirmā 3D drukātā raķete ir gandrīz gatava savai pirmajai kosmosa misijai

3D drukas tehnoloģijas mūsdienās sniedz priekšrocības un jaunas iespējas virknē nozaru, tostarp būvniecībā, medicīnā, kulinārijā. Ar 3D drukas palīdzību šobrīd tiek radītas mājas, veidotas sirdis un citi orgāni, gatavoti ēdieni. Vēl viena joma, kur no šīs tehnoloģijas sagaidāms milzīgs potenciāls, ir kosmoss. To, ka 3D drukas iespējas ienāk šajā nozarē, pierāda pagājušajā nedēļā notikušais mēģinājums orbītā palaist pirmo 3D drukāto raķeti, kas gan beidzās ar neveiksmi. 

Pāršķirt jaunu lappusi kosmosa jomā pagājušajā nedēļā mēģināja uzņēmums Relativity Space, kas plānoja veikt orbitālo lidojumu ar pasaulē pirmo 3D drukāto raķeti Terran 1. Pēc vairākiem mēģinājumiem raķetei tomēr neizdevās pacelties no zemes, taču,

ja misija būtu izdevusies, tas kļūtu par lielāko 3D objektu, kas sasniedzis orbītu. 

Runājot par parametriem, raķetes kopējais svars sasniedz 9300 kg, tā ir 33,5 metrus augsta un gandrīz 23 metrus plata. Terran 1 tika izveidota, saliekot kopā ap 1000 izprintētas detaļas. Būtiski norādīt, ka raķete nav 100% veidota no drukātiem materiāliem. 85% no tās tikuši izdrukāti, šajā procesā izmantojot pasaulē lielākos 3D metāla printerus. Relativity Space atzīst, ka 3D drukas tehnoloģijas izmantošana krietni paātrināja raķetes izveidi - tā tika uzbūvēta vien divu mēnešu laikā, kas ir ļoti ātri, ņemot vērā, ka parasti raķetes uzbūvē 1 līdz 2 gadu laikā. 

Terran 1 pirmais palaišanas mēģinājums norisinājās pirms nedēļas, taču nebija veiksmīgs, tāpēc uzņēmums nolēma atkārtot šo procesu aizvadītās nedēļas nogalē, bet bez panākumiem. Relativity Space pagaidām daudz nekomentē neveiksmes cēloni, taču norāda, ka tas, visticamāk, saistīts ar dzinēju darbību. Vienlaikus uzņēmums uzsver, ka Terran 1 ir labā stāvoklī, tāpēc sagaidāms, ka tuvāko mēnešu laikā raķete tiks vēlreiz izmēģināta.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!