Atklāts Baltijā unikāls kodolmedicīnas centrs diagnostikai un preparātu ražošanai

Atklāts Baltijā unikāls kodolmedicīnas centrs diagnostikai un preparātu ražošanai

Tehnoloģijas strauji ienāk arī medicīnas jomā, paverot jaunas un efektīvas ārstēšanās iespējas. Latvijai šajā ziņā ir diezgan labi panākumi ne tikai vietējā, bet arī Baltijas un Eiropas mērogā. Medicīnas centrs NUCLEO sadarbībā ar ARS Kodolmedicīnas klīniku ir izveidojuši Baltijā unikālu medicīnas centru, kas nodrošinās kodolmedicīnā balstītus diagnostikas pakalpojumus, kā arī ražos un eksportēs radioaktīvos farmaceitiskos produktus.

NUCLEO centra telpās jau šobrīd darbojas Medicīnas sabiedrības ARS Kodolmedicīnas klīnika, kurā iedzīvotājiem ir iespēja veikt datortomogrāfijas izmeklējumus. Tuvākajā laikā tiks uzsākti izmeklējumi ar vienu no precīzākajām un modernākajām onkoloģijas diagnostikas  metodēm – digitālo pozitronu emisijas tomogrāfiju (PET/CT) un magnētisko rezonansi. Metode ļauj vēža šūnas pamanīt jau agrīnā saslimšanas stadijā, un tās pielietošanai ir vajadzīgi īpaši radioaktīvie farmaceitiskie preparāti, kuri līdz šim uz Latviju tika importēti, bet tagad tiks ražoti tepat, jaunatklātajā kodolmedicīnas centrā.

NUCLEO medicīnas centra valdes locekle Dace Rātfeldere uzsver, ka Rīgā atklātais kodolmedicīnas centrs ir unikāls Baltijas reģionā.

Jau vasaras izskaņā tajā tiks nodrošināta diagnostikai nepieciešamā radioaktīva preparāta ražošana centra rīcībā esošajā ciklotronā.

Savukārt jau pašreiz ir iespēja veikt onkoloģisko pacientu izmeklēšanu ar pozitronu emisijas tomogrāfiju un datortomogrāfiju. Viņasprāt, vienlīdz būtiski ir tas, ka centrs nodrošinās praktisku un mūsdienīgu apmācību procesu jaunajiem speciālistiem medicīnas un diagnostikas jomās, farmācijā un ķīmijā, kā arī medicīnas inženierijā un fizikā.

Jaunajā medicīnas centrā esošais ciklotrons spēj ražot radionuklīdus, kuriem ir raksturīgs īss pussabrukšanas periods. Šos radionuklīdus vēlāk ir iespējams izmantot radiofarmaceitisko preparātu sintēzei. Šī ir vienīgā šāda veida iekārta Baltijas valstīs, plānots, ka saražotie preparāti tiks eksportēti arī uz Igauniju un Lietuvu. Mūsdienīgā tehnoloģija paver unikālas sadarbības iespējas ar farmācijas nozares uzņēmumiem Latvijā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!