Daugavpils Reģionālajā slimnīcā jau gandrīz 400 pacientu ārstēšanā palīdzējis mākslīgais intelekts

Daugavpils Reģionālajā slimnīcā jau gandrīz 400 pacientu ārstēšanā palīdzējis mākslīgais intelekts

Ar katru gadu jaunas inovācijas un risinājumi ienāk arī medicīnā. Jau labu laiku pacientu ārstēšanā piedalās roboti, kas veic arvien sarežģītākas operācijas. Līdz šim medicīnas jomā Latvijā šādas tehnoloģijas netika izmantotas aktīvi, taču arī tas mainās. Daugavpils Reģionālā slimnīca (DRS) ir pirmā Latvijā, kas sākusi izmantot mākslīgā intelekta risinājumu - rentgena attēlu nolasīšanas palīgu – GLEAMER BoneView programmatūru.

DRS mēnesī vidēji 71 pacientam veic ar rentgenu saistītas procedūras. Šajā jomā būtiska ne tikai precizitēte, bet arī ātrums. Slimnīcā norāda, ka BoneView programmatūra būtiski paātrina šo pacientu aprūpes iespējas, palīdzot ārstiem uzstādīt diagnozi daudz precīzāk un ātrāk. Risinājums līdz šim ticis izmantots jau teju 400 pacientu aprūpē, vidēji viena rentgena apstrādes laiku samazinot par trim minūtēm. DRS aprēķinājusi, ka mēneša laikā tas palīdzējis ietaupīt aptuveni 3,5 stundas ārstu laika, savukārt kopš GLEAMER BoneView mākslīgā intelekta sistēmas ieviešanas - jau 21 stundu. 

Slimnīca norāda, ka risinājums esot drošs un uzticams.

Tas apstiprināts klīniskai lietošanai gan pieaugušo, gan bērnu izmeklējumiem un palīdz samazināt diagnostikā garām palaistu lūzumu skaitu par 30%. 

DRS Radioloģijas nodaļas vadītāja Nataļja Gončārova skaidro, ka slimnīcā šobrīd aptuveni 90% gadījumu no radioloģijas nodrošināto pakalpojumu īpatsvara paralēli tiek izmantota arī BoneView programmatūra. Pārsvarā tā tiek lietota traumpunktā un traumatoloģijas nodaļas rentgenogrāfijā pacientu traumu gadījumos. Pusgada rezultāti liecina, ka šīs programmatūras izmantošana ievērojami samazinājusi speciālistu veltīto laiku attēlu aprakstiem, kā arī kļūdu daudzumu, jo nereti palīdz ievērot vairākus lūzumus. 

Jāpiezīmē, ka GLEAMER BoneView mākslīgā intelekta sistēmas pašreiz izmēģina arī Jēkabpils reģionālā slimnīca un Ziemeļkurzemes slimnīca. Savukārt interese par to ir Vidzemes un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcām. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!