“EIT Health InnoStars” atbalsta Latvijas startapu, kas izstrādā ierīci cilvēku reproduktīvās veselības uzlabošanai

“EIT Health InnoStars” atbalsta Latvijas startapu, kas izstrādā ierīci cilvēku reproduktīvās veselības uzlabošanai

“EIT Health InnoStars” ir apbalvojusi Latvijas jaunuzņēmumu “Ferterex”, piešķirot “MedTech” balvu konkursā “100 Wolves Piching Contest”, ko 2020. gada jūnijā Polijā organizēja “Wolves Summit”. Apbalvotais uzņēmums ir veicis pilotpētījumu, lai izstrādātu inovatīvu ierīci, kas palīdzētu miljoniem pāru cīņā ar neauglību. Šī problēma skar vairāk nekā 200 miljonus cilvēku. 

“Ferterex” inovācija ir līdzīga lāzerterapijai, un tā izmanto monohromatiskās gaismas viļņus, lai stimulētu enerģijas līmeņus spermas šūnās. Ergonomiskās formas mājas ārstēšanas ierīce vīriešiem uzlabo spermas kvalitāti ar fotobiomodulācijas terapijas tehnoloģiju palīdzību. Kā norāda uzņēmuma vadītājs Māris Belte, tuvās infrasarkanās gaismas terapijai ir milzīgs potenciāls dažādu slimību ārstēšanā un tā ir droša un efektīva. Lietojot “Ferterex” 10 minūtes tikai divas reizes nedēļā, tā palīdzēs vīriešiem pārvarēt auglības samazināšanos, ko izraisa tādi iekšējie un ārējie faktori kā, piemēram, dzīvesveids, pārtikas kvalitāte vai pat piesārņojums. “Ferterex” palielina testosterona līmeni, uzlabo spermatozoīdu kustīgumu un palielina normālu spermas šūnu skaitu.

Ierīce „Ferterex“ pašlaik tiek patentēta ES, bet tā jau ir patentēta Latvijā un, pateicoties papildu 2000 eiro finansējumam no „EIT Health InnoStars“ mentoringa atbalstam, ir ceļā uz ieviešanu tirgū.

„EIT Health“ Reģionālās inovācijas shēmas uzņēmumu veidošanas projektu vadītājs Tamāšs Bēkāši (Tamás Békási) norādījis, ka „EIT Health“ Reģionālās inovācijas shēmas programmā vēlas atklāt un atbalstīt talantīgus, agrīnā stadijā esošus jaunuzņēmumus, un palīdzēt paātrināt viņu attīstību. „Wolves“ samitā „EIT Health“ satika daudz talantīgu komandu un, ņemot vērā iespējamo sociālo ietekmi un pievienoto vērtību veselības aprūpē, nolēma atbalstīt „Ferterex“ biznesa attīstību.

Jāpiebilst, ka “EIT Health” ir bezpeļņas organizācija un viena no lielākajām Eiropas publiskā privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā. “EIT Health” veido vairāk nekā 150 partneri, un tas ir unikāls Eiropas vadošo uzņēmumu, universitāšu, pētniecības un izstrādes centru, kā arī slimnīcu un institūtu tīkls.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!