EIT Health jau trešo gadu organizē inovāciju konkursu, šādi atbalstot veselības aprūpes startapus

EIT Health jau trešo gadu organizē inovāciju konkursu, šādi atbalstot veselības aprūpes startapus

Bezpeļņas organizācija EIT Health jau trešo gadu pēc kārtas rīko inovāciju konkursu EIT Health RIS Innovation Call ar mērķi atbalstīt daudzsološus, novatoriskus veselības aprūpes projektus. EIT Health RIS Innovation Call pēdējo divu gadu laikā ir atbalstījis arī vienu jaunuzņēmumu no Latvijas, un konkursa rezultātā 2019. – 2020. gadā kopumā ar diviem miljoniem eiro tika atbalstīti 28 Eiropas veselības aprūpes novatoru konsorciji. 

EIT Health ikgadējā konkursa EIT Health RIS Innovation Call mērķis ir atbalstīt inovācijas veselības aprūpē, kas tiek izstrādātas pētnieku komandās progresīvākajos Centrālās, Austrumu un Dienvideiropas reģionos, tostarp daudzsološus Latvijas startapus. Pēdējo divu gadu laikā 6 jaunuzņēmumi tika finansēti no Rumānijas un Slovēnijas, 3 no Itālijas, Portugāles un Horvātijas un pa vienam no Igaunijas, Slovākijas, Grieķijas, Čehijas, Latvijas un Lietuvas. Konkursā katrs izvēlētais projekts saņem dotāciju, mentoringa un sacensību iespējas, kā arī piekļuvi augstākā līmeņa veselības aprūpes dalībnieku tīklam Eiropā, lai palīdzētu attīstīt viņu novatoriskos risinājumus.

No Latvijas finansējumu saņēma konsorcijs, kura sastāvā ir Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāte un Latvijas jaunuzņēmums Semantic Intelligence. Kopīgi tika izstrādāts projekts “Mākslīgajā intelektā balstīta intelektuālā īpašuma analīzes platforma jaunu zāļu atklāšanai”. Tā ir tehnoloģija, kas var palīdzēt farmācijas un pētījumu līgumorganizācijām paātrināt zinātniskās pētniecības procesus zāļu izstrādes agrīnos posmos, kad komerciālu lēmumu pieņemšanai ir kritiski svarīgi ātri un precīzi analizēt milzīgas datu plūsmas. 

Ja 2019. gadā 33% no atbalstītajiem projektiem strādāja ar lielajiem datiem, mākoņrisinājumiem, mobilajām lietotnēm un platformām, tad 2020. gadā šis skaitlis pieauga līdz gandrīz 40%.

Šī tendence atspoguļo globālo tenedenci: tā kā veselības aprūpes sniedzēji rada milzīgu datu apjomu katru dienu, ir liela nepieciešamība rast risinājumus, kas spēj analizēt un interpretēt šos datus. Tas ir vēl jo svarīgāk pandēmijas laikā. Pagājušajā gadā puse no atbalstītajām komandām izstrādāja tādus jaunus veselības aprūpes risinājumus, kā plāksterus psoriāzes ārstēšanai vai aktīvo 3D šūnu kultūras sistēmu primārajiem hepatocītiem.

EIT Health konkursa EIT Health RIS Innovation Call mērķis ir finansēt augstas kvalitātes, spēcīgus un līdzsvarotus vietējo akadēmisko organizāciju un pētnieku komandu projektus. Projekti tiks attīstīti sadarbībā ar EIT Health centriem un vietējām organizācijām, kas atbalsta reģionālo ekosistēmu attīstību: Asociatia INIT & Freshblood HealthTech Community Rumānijā,  Porto Universitāte Portugālē,  Ļubļanas Universitātes inkubators Slovēnijā, Consorzio Arca Itālijā,  Zagrebas Universitāte Horvātijā,  DEX Innovation Centre Čehijā,  Rīgas Stradiņa universitāte Latvijā un Lietuvas Veselības zinātņu universitāte. Katrs atbalstītais projekts saņem līdz 75 000 EUR tālākai produkta vai risinājuma attīstīšanai.

Pieteikties programmai var no 2020. gada 1. oktobra līdz 2020. gada 15. novembrim šeit.

Jaunuzņēmumi var pieteikties konkursam, izpildot šādas prasības:

  • Ir partnerība, kuras sastāvā ir biznesa partneris (obligāts) un vismaz 1 dalībnieks (akadēmiskais partneris vai pētniecības iestāde/ veselības aprūpes iestāde)
  • Vadošajam partnerim jābūt reģistrētai filiālei NUT2 reģionā, kur atrodas viens no “EIT Health” centriem
  • Veselības aprūpes idejas ir pabeigušas IML 2 (ideja) un ir sākušas IML 3 (koncepcijas pierādījums) vismaz 2 no 4 domēniem

Jāpiebilst, ka EIT Health ir bezpeļņas organizācija un viena no lielākajām Eiropas publiskā privātā sektora partnerībām veselības aprūpes inovāciju jomā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!