Google izstrādāts algoritms nosaka sirds slimību riskus

Google izstrādāts algoritms nosaka sirds slimību riskus

Google un tās meitas uzņēmuma Verily speciālisti izstrādājuši mašīnapmācības algoritmu, kas analizē acs tīkleni, lai noteiktu sirds un asinsvadu slimību riskus, vēsta izdevums Verge.

Pēc acs tīklenes noskenēšanas un informācijas izanalizēšanas algorits spēj samērā precīzi noteikt cilvēka vecumu, asinspiedienu un attieksmi pret smēķēšanu. Pēc tam šie dati tiek izmantoti sirdslēkmes risku prognozēšanai. Algoritms potenciāli spēj noteikt diagnozi precīzāk par vairākumu no šobrīd zināmajām metodēm un ļauj iztikt bez asins analīzēm, Tajā pašā laikā izstrādātāji uzskata, ka nepieciešams vēl liels skaits testu, lai pārliecinātos par algoritma efektivitāti.

Algoritma mašīnmācībai ir izmantoti gandrīz 300 tūkstošu pacientu dati, un šobrīd tā precizitāte līdzinās 70%.

Algoritms SCORE, kas izmanto asins analīzes, spēj nodrošināt precizitāti 72%, pie kam ir ievērojami ilgāks un ietilpīgāks, nekā Google un Verily izstrādātais risinājums.

Google minēto algoritmu attīsta savas medicīniskās programmas ietvaros. Kompānija uzskata, ka nākotnē visdažādākās diagnozes tiks noteiktas tikai ar mākslīgā intelekta palīdzību. Tiesa, tas būs iespējams labākajā gadījumā pēc vairākām desmitgadēm.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!