Lielākās slimnīcas Latvijā pandēmijas laikā kļūst mobilākas

Lielākās slimnīcas Latvijā pandēmijas laikā kļūst mobilākas

Medicīna ir viena no vīrusa visvairāk ietekmētajām jomām, kuras pārstāvjiem šajā sarežģītajā laikā ir milzīga atbildība nozari noturēt stabilu, sniedzot pēc iespējas nemainīgu pakalpojumu klāstu ikvienam pacientam. Īpaši šobrīd tehnoloģijām ir milzīga nozīme, vienkāršojot un paātrinot darba procesus. Šajā sakarā LMT Latvijas lielākajām ārstniecības iestādēm nodrošinājis vairāk nekā 1000 iekārtu attālināta darba veikšanai.

Ar mērķi pēc iespējas uzlabot situāciju vīrusa kontrolētajā laikā Latvijas Mobilais Telefons (LMT) iesaistījies ne vien mācību procesa, bet arī medicīnas sistēmas digitalizācijā. Pēc mobilo sakaru operatora sniegtās informācijas – LMT nodrošinājis gan Latvijas lielākajām slimnīcām, gan arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam vairāk nekā 1000 iekārtu, pieslēgumu un risinājumu attālināta darba veikšanai. Norādīts, ka tehnoloģisko iekārtu klāsta paplašināšana ļaus kā klātienē, tā attālināti nodrošināt vēl kvalitatīvākus un efektīvākus medicīnas pakalpojumus iedzīvotājiem, kā arī būtiski atvieglos mediķu darba ikdienu ārkārtas situācijas laikā.

Tādām medicīnas iestādēm kā Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, kā arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīca LMT nodrošinājis gan telekomunikāciju pakalpojumus, gan arī rīkus, kā portatīvos datorus, planšetes, viedtālruņus, IP telefonus palātās, tīmekļa kameras stacionārajiem datoriem, videonovērošanas un durvju automātikas risinājumus, MiFi iekārtas un rūterus efektīvākai komunikācijai un attālināta darba veikšanai.

Jāpiebilst, ka palīdzīgu roku Covid-19 seku mazināšanai LMT sniedza arī laikā, kad Latvijas skolas pārgāja uz attālinātu mācību procesu, nodrošinot skolēnus ar 2266 viedtālruņiem un bezmaksas internetu. Savukārt pilnvērtīgākām attālinātām mācībām LMT viedtelevīzijā izveidots TV kanāls “Tava klase”. LMT prezidents Juris Binde tostarp norāda, ka palīdzīga roka tiek sniegta gan nacionāla, gan starptautiska līmeņa iniciatīvās, lai, izmantojot tehnoloģiju inovācijas, pēc iespējas ierobežotu pandēmijas apmērus un sekas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!