Lietuvas klīnikā redzes uzlabošanai izmantos mākslīgo intelektu

Lietuvas klīnikā redzes uzlabošanai izmantos mākslīgo intelektu

Mākslīgā intelekta sniegtās iespējas un potenciālu iespējams novērot virknē nozaru, un to skaits ik gadu top arvien lielāks. Medicīna ir tā joma, kurā šīs tehnoloģijas risinājumi tiek izmantoti gan speciālistu darba atvieglošanai, gan ātrāku un ērtāku procedūru veikšanai. Piemēram, kādā Lietuvas klīnikā mākslīgais intelekts tiks izmantots pacienta redzes korekcijas veikšanai.

Viļņas klīnika “Jaunā redze” pagaidām ir viena no retajām šāda veida medicīnas iestādēm, kur ar 2019. gadu lielu daļu speciālista pienākumu uzņemsies ārsts – robots. Tā galvenais uzdevums būs redzes 3D lāzerkorekcijas veikšana ar jauno 3D lāzeru.

Jaunā 3D lāzera viena no priekšrocībām ir veikt redzes lāzerkorekciju, neizmantojot novērošanas mikroskopu.

Šāda iespēja atvieglo ārsta – oftalmologa darbu, kuram vairs nebūs pašam jāveic novērojumi ar mikroskopa palīdzību. Tā vietā viņš izmantošanai procedūrā iegūs pacienta acs attēlu augstas izšķirtspējas 3D formātā.

Brīdī, kad pacientam tiks veikta redzes lāzerkorekcija ar 3D lāzeru, pārējo speciālistu uzdevums būs sekot līdzi lāzerkorekcijas gaitai un novērtēt, vai procedūra tiek paveikta korekti un bez sarežģījumiem.

Klīnikas “Jaunā redze” oftalmologs Oļegs Kovrigins uzsvēra, ka ar jaunā 3D lāzera palīdzību redzes korekciju būs iespējams veikt krietni vien drošāk un precīzāk. Tāpat O. Kovrigins norādīja, ka augstu novērtē amerikāņu un vācu inženieru veikumu, kas izstrādājuši šādu, mākslīgā intelekta tehnoloģijā balstītu risinājumu.

Oļegs Kovrigins atklāja arī, ka, veicot redzes lāzerkorekciju ar jauno 3D lāzeru, priekšrocības izjutīs ne vien ārsti, bet arī paši pacienti. Piemēram, pats lāzerkorekcijas process norisināsies krietni precīzāk un drošāk, kā arī pacienta acs procedūras laikā tiks pasargāta no spilgtās gaismas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!