Medicīna pārmaiņu vējos jeb kā nākotnes tehnoloģijas jau tagad transformē šo nozari

Medicīna pārmaiņu vējos jeb kā nākotnes tehnoloģijas jau tagad transformē šo nozari

Medicīna ir nozare, kas tehnoloģiju ietekmē transformējas īpaši strauji, mainot ārstniecības iestāžu ikdienu, saziņu ar pacientiem un viņu ārstēšanu. Kā tehnoloģijas šobrīd ietekmē medicīnu un ko varam sagaidīt nākotnē, atbildes tika meklētas 22. februārī BiSMART rīkotajā tiešsaistes nozares konferencē “Medicīna un farmācija”.

Pasākumu kā ierasts atklāja BiSMART vadītājs Juris Kabakovs, kurš īsumā ieskicēja nākotnes medicīnas attīstības virzienus, piemēram, pašdiagnostika, telemedicīna un attālināta aprūpe, medicīnas lietu internets, vokālie biomarķieri, genomika un personalizētas zāles, nanomedicīna, mākslīgais intelekts, roboti - ķirurgi, 3D drukāšana, iespēja dzīvot mūžīgi digitālā veidolā u.c.

Interviju par robotizētām medicīnas tehnoloģijām medicīnas eksporta kontekstā sniedza Cyberknife Sigulda vadītājs Māris Skromanis, kurš īsumā pastāstīja par sava pārstāvētā uzņēmuma darbības virzienu, tā radīto medicīnas robotu sniegto pienesumu pacientu aprūpē un atklāja, kā veicas ar šo risinājumu “eksportu”. 

Ar pieredzes stāstu medicīnas jomas ietvaros dalījās paraolimpiete Poļina Rožkova, kura 2009. gadā muguras smadzeņu bojājuma dēļ nokļuva ratiņkrēslā. Šajā laikā viņa apmeklējusi rehabilitācijas centrus vairākās valstīs, secinot, ka Latvijā šajā jomā ir vieta izaugsmei. Šobrīd Poļina nodarbojas ar ratiņpaukošanu un ratiņkērlingu, kā arī sekmē vides pieejamību Latvijā. 

Helmes Latvia SAP projektu vadītāja Ludmila Kreitāle atklāja, kā ar SAP bāzētām tehnoloģijām jau šodien iespējams sagatavoties rītdienas tehnoloģiskajiem izaicinājumiem medicīnas pārvaldības jomā. 24 gadu laikā SAP Health risinājumi ieviesti virknē dažādu medicīnas iestāžu visā pasaulē, sekmējot to digitālo transformāciju un padarot pacientu aprūpi arvien kvalitatīvāku. 

CSC Telecom biznesa risinājumu arhitekts Kārlis Leimanis plašāk pastāstīja par trim praktiskiem risinājumiem, kuri nodrošina medicīnas pakalpojumu nepārtrauktu pieejamību: digitālais zvanu centra operators, platforma, kas nodrošina attālinātas, personalizētas pacientu konsultācijas ar video iespējām un diktafona centrs.

Ar digitālajiem rīkiem, kuri gan atvieglo medicīnas biznesa ikdienu, gan nodrošina pacientu datu drošību, iepazīstināja SK ID Solutions biznesa attiecību vadītāja Sanita Meijere. Viņa plašāk pastāstīja par Smart-ID - rīku, kas nodrošina pacientu reģistrāciju, izmantojot e-parakstu, laika zīmogu, kas sniedz dokumentu integritāti un e-zīmogu drošai datu apmaiņu. 

Par digitālās uzticamības pakalpojumiem medicīnas nozarē pastāstīja SigningServices vadītājs Edgars Stafeckis, kurš skaidro, ka tie dod iespēju lietotājam saņemt attālinātu pieeju medicīnas pakalpojumiem, izmantojot elektronisko identitāti, biznesam ļauj paplašināt digitālos procesus, nodrošināt to efektivitāti un sniedz uzticamus, sadarbspējīgus datus. 

Kā nākotnes tehnoloģijas spēs palīdzēt medicīnas iestādēm personāla resursu krīzes kontekstā, atklāja Centrālās laboratorijas un Veselības centru apvienības valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa. Viņa uzsvēra, ka medicīnas iestādēm jau šodien lielu atbalstu dod mākslīgais intelekts un virkne ārstniecības iestāžu ļauj veikt pierakstu elektroniski un sniedz attālinātas konsultācijas. 

Kā uzlabot medicīnas un farmācijas jomas organizāciju darbu, izmantojot e-apmācības, skaidroja Corporate Solutions grupas biznesa attīstības vadītājs Imants Felsbergs. Viņš īsumā pastāstīja par e-apmācību priekšrocībām un atbildēja uz sarežģītākajiem jautājumiem, kuri varētu rasties saistībā ar e-apmācību ieviešanu un efektīvu izmantošanu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!