Medicīnas nozares startapiem Latvijā iespējams iegūt finansējumu un attīstīt savu biznesu

Medicīnas nozares startapiem Latvijā iespējams iegūt finansējumu un attīstīt savu biznesu

Pateicoties tehnoloģijām, viedums ienāk arī medicīnā un veselības aprūpes iestādes kļūst pacientiem pieejamākas un draudzīgākas. Lai veicinātu Latvijas medicīnas uzņēmumu attīstību un inovāciju rašanos, aprīlī un maijā atvērta pieteikšanās deviņām Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas (EIT Health) programmām. Tajās startapi un jaunie profesionāļi, kas darbojas veselības aprūpes jomā, varēs gūt pieredzi inovāciju veicinošā vidē, attīstīt savu biznesa ideju vai uzņēmumu, saņemt finansējumu un mentoringu, kā arī sadarboties ar domubiedriem un ekspertiem visā Eiropā. 

Startapiem agrīnā posma stadijā ir veltītas piecas programmas: InnoStars Awards, EIT Jumpstarter, Wild Card, Regulatory Pathways to Market Bootcamp un MedTech Bootcamp. Uzņēmumi var pieteikties tādās programmās, kas palīdz pārveidot prototipus un minimāli dzīvotspējīgus produktus par reāliem risinājumiem vai produktiem veselības aprūpes jomā un ieviest tos tirgū, kā arī tādām, kuru mērķis ir palīdzēt zinātniskajām idejām un inovācijām kļūt par veiksmīgiem uzņēmumiem. Tāpat var pieteikties programmām, kas piedāvā nepieciešamos resursus, lai pārbaudītu jaunos risinājumus, atvieglotu to ienākšanu tirgū vai sniegtu iespēju izstrādāt skaidru un derīgu koncepcijas pamatojumu uzņēmējdarbības uzsākšanai Eiropas tirgū.

EIT Health programmu sarakstā var arī atrast tādas, kas piemērotas startapiem ar jau lielāku pieredzi. Piemēram, programma Bridgehead apvieno Eiropas veselības aprūpes uzņēmējus, kuri vēlas attīstīt uzņēmējdarbību Eiropas tirgū sadarbībā ar EIT Health tīkla inkubatoriem un akseleratoriem. Catapult programmas ietvaros jaunuzņēmumi piedalās intensīvās apmācībās, palielinot savu uzticamību un atpazīstamību Eiropas mērogā, savukārt User Validation Labs saved jaunuzņēmumus kopā ar EIT Health partneriem Eiropā.

RSU Starptautisko sakaru departamenta direktore un EIT Health Latvija centra vadītāja Baiba Pētersone norāda, ka projekta mērķis ir sekmēt arvien plašāku inovāciju ienākšanu veselības aprūpes jomā, un šīs programmas sniedz iespēju darboties modernā, atvērtā un dinamiskā vidē, attīstot savu ideju vai uzņēmumu jaunā līmenī. Līdzšinējā pieredze rāda, ka programmas ir lielisks atspēriena punkts ikvienam uzņēmumam vai jaunajam profesionālim, gūstot milzīga apjoma jaunu zināšanu, kā arī pieredzi sava biznesa uzlabošanai. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!