Neuralink saņem apstiprinājumu smadzeņu čipa izmēģinājumiem ar cilvēkiem

Neuralink saņem apstiprinājumu smadzeņu čipa izmēģinājumiem ar cilvēkiem

Miljardiera un vairāku tehnoloģiju kompāniju vadītāja Īlona Maska dienaskārtībā ietilpst arī smadzeņu čipa izstrādātāja Neuralink vadība. Uzņēmums dibināts 2016. gadā, un pēdējos pāris gadus aktīvi izmēģina smadzeņu čipu, kas ļaus vien ar prāta palīdzību paveikt dažādas darbības, tostarp palīdzēs cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Neuralink pēdējos gados aktīvi cenšas iegūt ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes (Food and Drug Administration - FDA) atļauju čipu testēt ar cilvēkiem, kas ne bez grūtībām beidzot izdevies. 

Neuralink 25. maijā saņēma apstiprinājumu no FDA, ka uzņēmums drīkst veikt pirmos klīniskos smadzeņu čipa pētījumus ar cilvēkiem. Neuralink vēl nav izsludinājis pieteikšanos izmēģinājumiem, taču sola tuvākajā laikā dalīties ar plašāku informāciju. 

Būtiski piezīmēt, ka

Neuralink smadzeņu čipus līdz šim testējis uz dzīvniekiem - cūkām un pērtiķiem - un pērn plānoja uzsākt čipa klīniskos pētījumus ar cilvēkiem.

Taču šos plānus aizkavēja FDA vairākkārtēji noraidījumi. Pirms pusgada Neuralink progresa pasākumā Īlons Masks solīja, ka tuvāko sešu mēnešu laikā uzņēmums sāks izmēģinājumus ar cilvēkiem. Šoreiz šie neizrādījās tukši solījumi. 

Pēdējo atteikumu no FDA par Neuralink smadzeņu čipa izmēģinājumiem ar cilvēkiem uzņēmums saņēma vien šī gada martā. Toreiz FDA savu lēmumu pamatoja ar riskiem, ko čips var nodarīt cilvēka veselībai. Piemēram, smadzenēs implantētais čips varētu pārkarst, nestrādāt kā plānots, tā izņemšana var radīt smadzeņu bojājumus. Acīmredzot tagad FDA bažas šajā ziņā ir kliedētas, ļaujot dot zaļo gaismu čipa klīniskajiem pētījumiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!