No šī gada e-veselības portālā vairs nevar autentificēties ar internetbanku

No šī gada e-veselības portālā vairs nevar autentificēties ar internetbanku

Jaunais 2024. gads atnesis daudz pārmaiņu virknē jomu. Viena no tām ir medicīna, kur stājušies spēkā jauni noteikumi un prasības. Viens no būtiskākajiem jaunumiem, kas attiecas gan uz iedzīvotājiem, gan medicīnas jomas profesionāļiem - e-veselības portālā eveseliba.gov.lv vairs nevar pieslēgties ar internetbanku. 

Nacionālais Veselības dienests (NVD) informējis, ka

sākot no šī gada 1. janvāra e-veselības portālā iespējams pieteikties ar tādiem rīkiem kā mobilās lietotnes Smart-ID, eParaksts mobile vai eID karte.

Ar internetbanku autentificēties vairs nav iespējams. Ņemot to vērā, NVD aicina iedzīvotājus laikus nodrošināties ar augstāk minētajiem kvalificētiem identifikācijas rīkiem, lai arī turpmāk elektroniski varētu piekļūt informācijai par savu veselību. 

Bez derīga autentifikācijas rīka iedzīvotājiem un medicīnas jomas profesionāļiem nebūs iespēju piekļūt e-receptēm, e-darbnespējas lapām, e-nosūtījumiem un citai e-veselības portālā esošajai informācijai.

Pamatojot lēmumu noņemt iespēju eveseliba.gov.lv pieteikties ar internetbankas starpniecību, NVD norāda uz drošāku piekļuvi datiem par veselību. Uzsvērts, ka jaunā kārtība stiprinās e-veselības sistēmas drošību un personu datu aizsardzību.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!