Pirmajam cilvēkam veiksmīgi implantēts Neuralink smadzeņu čips

Pirmajam cilvēkam veiksmīgi implantēts Neuralink smadzeņu čips

Miljardiera Īlona Maska vadītā kompānija Neuralink kopš 2020. gada mēģina panākt vienošanos ar ASV Pārtikas un zāļu pārvaldi par tās izstrādātā smadzeņu-datora čipa izmēģinājumiem ar cilvēkiem. Pērn uzņēmums šo apstiprinājumu saņēma un sāka meklēt piemērotus kandidātus implanta testiem. Šis gads Neuralink iesācies ar jauniem panākumiem, jo pirmais cilvēks veiksmīgi saņēmis šo smadzeņu čipu.

Īlons Masks nācis klajā ar paziņojumu, ka pirmajam cilvēkam veiksmīgi implantēts Neuralink smadzeņu čips. Procedūra acīmredzot bijusi veiksmīga, jo uzņēmējs atklājis, ka pacients pēc tās jūtas labi. Masks šobrīd nav dalījies ar plašāku informāciju par to un tālākiem plāniem.

Neuralink, kura mērķis ir izstrādāt smadzeņu-datora čipu, pērnā gada rudenī aicināja pieteikties kandidātus ierīces pirmajam klīniskajam izmēģinājumam.

Tā kā risinājuma primārais mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar smagu paralīzi, pieteikties čipa izmēģinājumam tika aicināti kandidāti, kuri cieš no muguras smadzeņu traumām vai slimības, kas būtiski ierobežo kustības. Neuralink savā paziņojumā arī skaidro, ka smadzeņu čipa sākotnējais mērķis ir dot cilvēkiem iespēju vadīt datora kursoru ar domu palīdzību. To, kā tas strādā, uzņēmums jau iepriekš nodemonstrējis ar pērtiķiem

Turpmāki veiksmīgi klīniskie izmēģinājumi ar Neuralink smadzeņu čipu būtu nozīmīgs pavērsiens uzņēmuma attīstībā, kā arī pavērtu jaunas iespējas nākotnes medicīnā un smagi paralizētu cilvēku ārstēšanā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!