Radīta aplikācija, kas ar viedtālruņa palīdzību pierādīs, ka esi vakcinējies pret Covid-19

Radīta aplikācija, kas ar viedtālruņa palīdzību pierādīs, ka esi vakcinējies pret Covid-19

Šī gada beigās Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm saņēma ilgi gaidītās Covid-19 vakcīnas. Vienlaikus vairākas valstis norāda, ka uzturēties tajās bez pašizolācijas drīkstēs tikai tie, kuri vakcinējušies un saņēmuši abas divas potes pret Covid-19. Šajā sakarā ASV Sabiedrības veselības departaments sadarbībā ar startapu Healthvana radījuši aplikāciju, kas ļaus tālrunī uzglabāt lietotāja vakcinācijas datus, dodot iespēju ātri pierādīt, ka esi sapotējies pret Covid-19. 

Aplikācija šos datus ļaus uzglabāt Google vai Apple digitālajos maciņos, tādā veidā pēc pieprasījuma sniedzot iespēju ātri un ērti pierādīt, ka lietotājs ir saņēmis šo vakcīnu. Šī iespēja vēlāk varētu noderēt jebkurā situācijā, piemēram, masu pasākumos vai, iekāpjot lidmašīnā un citur, kur varētu pieprasīt šāda veida datus.

Risinājums pats par sevi ir diezgan ērts, jo vajadzības gadījumā nav jāzvana ne ģimenes ārstam, ne jārakājas papīru kalnos, lai atrastu savus vakcinācijas datus. 

Losandželosa ir viena no pirmajām pilsētām, kur aplikāciju plānots reāli izmantot. Covid-19 šo pilsētu skāris īpaši smagi, taču kā gaisma tuneļa galā ir pašreiz saņemtās pirmās 82 875 Covid-19 vakcīnas devas. Tā kā Losandželosā ir vairāk nekā 10 miljoni iedzīvotāju, vēlāk, visticamāk, būs ļoti grūti izsekot, kurš cilvēks saņēmis vienu poti, kurš divas, bet kurš vispār nav vakcinēts. Tā kā ļoti būtiska ir abu vakcīnas devu saņemšana, Healthvana aplikācija varētu būt labs palīgs šajā visā, uzrādot gan vakcinācijas datus, gan atgādinot, kad nepieciešama otra pote. 

Pašreiz vēl nav līdz galam skaidrs, kad šī lietotne/risinājums varētu būt pieejams vai kā tas īsti darbosies. Tomēr atbildīgo institūciju vidū ir diezgan liela pārliecība, ka tas būs veiksmīgs. To pierāda arī Healthvana iepriekšējie projekti saistībā ar Covid-19, piemēram, kontaktu izsekošanas lietotne, pacientu portāls testu uzskaitei un citi risinājumi. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!