Radīta aplikācija, kas palīdzēs uzlabot cukura lietošanas paradumus

Radīta aplikācija, kas palīdzēs uzlabot cukura lietošanas paradumus

Latvijā radīta visai inovatīva aplikācija “SugarCat”, kas darbosies kā palīgs cukura izstrādājumu apzinātākā lietošanā. Risinājuma galvenā ideja ir informēt lietotāju, cik tuvu ar konkrēta produkta apēšanu tas ir pietuvojies maksimālās cukuru devas uzņemšanai diennaktī. Aplikācijas izstrādātāji norādījuši, ka tā primāri domāta bērniem vecumā no astoņiem līdz 12 gadiem, jo tieši šajā dzīves posmā mazais cilvēks sāk pieņemt lēmumus par pārtikas izvēli.

Pamatojot šādas aplikācijas nepieciešamību, projekta dalībniece Maija Kāle norāda, ka vecums no astoņiem līdz 12 gadiem ir tas laiks, kad jau aktīvi tiek lietoti sociālie tīkli, un dažādu produktu izvēlē bērnus ietekmē gan viedokļa līderi, gan draugi. Tajā pašā laikā bērniem šādā vecumā ir maz vai nav vispār zināšanu par produkta sastāvu. Viņasprāt, tāpēc ir svarīgi tas, lai būtu pieejami tieši bērnam saprotami dati, kas spētu skaidri informēt par ko tādu kā cukura īpatsvars produktā.

Pašreiz ideja par bērniem saprotamu aplikāciju, kas ļaus saprātīgāk uzņemt cukuru saturošus produktus, nonākusi līdz prototipa stadijai. Risinājuma izstrādātāji sākotnēji nolēmuši sākt ar vienkāršu aplikāciju, ko cer uzreiz pārbaudīt praksē, lai saprastu, kā šāds rīks strādā.

Tiek uzsvērts, ka “SugarCat” izstrādē aktīvi piedalās arī paši bērni – tie ne tikai testē, bet arī palīdz pie šīs aplikācijas veidošanas.

Vienlaikus šī projekta radītājus interesē ne tikai bērnu, bet visas sabiedrības veselība kopumā. Taču, tā kā šī ir ļoti plaša tēma, nolēmuši vispirms sākt ar vienu no tik daudzām problēmām. Kā veiksies ar šo projektu, droši vien būs zināms nedaudz vēlāk, tomēr risinājuma ideja pati par sevi šķiet noderīga un aktualizē cīņu ar nopietnām veselības problēmām, kā aptaukošanās un cukura diabēts.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!