RTU studente rada apģērbu, kas nedzirdīgiem cilvēkiem ļauj baudīt mūziku

RTU studente rada apģērbu, kas nedzirdīgiem cilvēkiem ļauj baudīt mūziku

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes MBA (Master of Business Administration) studente Agne Ellere radījusi inovatīvu biznesa ideju, par ko īpaši priecāsies cilvēki ar dzirdes traucējumiem. Jauniete pašreiz izstrādā risinājumu – taktilo audiokreklu, kas ar vibrāciju palīdzību dotu iespēju baudīt mūziku arī tiem, kuriem ir dzirdes problēmas. To, ka risinājums strādā, pierādījuši jau pirmie testi, kas veikti ar mērķgrupu.

Pēc RTU sniegtās informācijas – kreklā, lai tas spētu sniegt gaidītos ieguvumus, iestrādāti aktuātori jeb automātiskie vārsti, kā arī palīgā nāk īpaša programmatūra, kas veido vibrācijas horeogrāfiju pa visu ķermeni, tā ļaujot sajust mūzikas ritmu. Augusta pēdējā nedēļas nogalē audiokrekla funkcijas tika izmēģinātas praktiski, šo risinājumu testējot Latvijas Nedzirdīgo savienības pārstāvjiem.

Izmēģinājums ļāva secināt, ka šāds apģērbs gabals vājdzirdīgiem cilvēkiem patiešām palīdz un sniedz priekšstatu par mūzikas ritmu.

Interesanti šķiet tas, ka ideja par apģērba gabalu, kas cilvēkam ar dzirdes traucējumiem palīdzētu labāk sajust mūziku, jaunietei radās, braucot vilcienā. Vilciena radītā vibrācija esot tieši saskanējusi ar mūziku, ko viņa tobrīd klausījusies. A. Ellerei uzreiz esot arī bijis skaidrs, ka šādu pieredzi viņa vēlas nodot tālāk citiem un pēcāk jau ķērusies pie idejas realizācijas, izvirzot hipotēzi, ka risinājums varētu primāri palīdzēt tieši cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.

Būtiski, ka ideja par audiokreklu atnākusi vēl pirms studijām RTU, taču šobrīd ar augstskolas atbalstu izveidots risinājuma prototips, tāpat norit darbs pie lietotnes izstrādes un idejas komercializācijas. Visa darbība pie risinājuma notiek zem A. Elleres pašas dibinātā uzņēmuma “AG Vibez”.

Pašreiz tiek strādāts pie taktilā audiokrekla pilnveides, un to, iespējams, sekmēs dalība akseleratorā “Buildit”, kur radīto būs iespēja izrādīt vēl citiem jomas profesionāļiem un iegūt nepieciešamo atbalstu risinājuma tālākai attīstībai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!