Ādažu bāzē demonstrētas nākotnes sakaru tīklu tehnoloģijas

Ādažu bāzē demonstrētas nākotnes sakaru tīklu tehnoloģijas

Aizvadītajā piektdienā, 27. oktobrī, Ādažu bāzē notika jaunākā pētniecības un attīstības iniciatīvu demonstrācija 5G militārā pielietojuma testa vidē, ko īstenoja BiSMART partneris, mobilo sakaru un tehnoloģiju uzņēmums LMT sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un NATO Sabiedroto Transformācijas pavēlniecību. 

LMT nodrošinātajā 5G testa vidē NATO testēja kopumā 12 dažādu operacionālo tehnoloģiju pielietojumu.

Pasākuma laikā varēja vērot virtuālās un papildinātās realitātes, bezpilota transportlīdzekļu, sensoru un lietojumprogrammu izmantošanu taktiskā 5G vidē.

Tāpat alianse pārbaudīja 5G tehnoloģiju spēju uzlabot telemedicīnas pakalpojumu sniegšanu militārajam personālam.

Testējot nākamās paaudzes telekomunikāciju tīklu jaunās iespējas, Sabiedroto Transformācijas pavēlniecība pētīja, kā 5G spēja nodrošināt savienojumus ar īpašu uzticamību un zemu latentumu var radīt nebijušas iespējas NATO sakaru un informācijas apritē. 

Pasākumā varēja vērot arī 5G tehnoloģiju izmantošanu ar mērķi uzlabot NATO spēku informētību un reaģēšanas ātrumu nākotnes potenciālajos konfliktos, veicinot alianses digitālo transformāciju un pāreju uz daudzdisciplīnu operācijām.

LMT un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecība sadarbībā ar Latvijas aizsardzības nozari operacionālo tehnoloģiju pielietojumu Ādažu bāzes 5G militārā pielietojuma testa vidē izmēģināja no 23. līdz 27. oktobrim.

Jau vēstīts, ka šogad augustā Aizsardzības ministrija un NATO Apvienoto spēku Eiropā virspavēlniecības štāba Transformācijas pavēlniecība parakstīja vienošanos par 5G militārā pielietojuma testa vides izmantošanu. Parakstītais saprašanās memorands sniedz NATO piekļuvi Nacionālo bruņoto spēku mūsdienīgās 5G testa vides izmantošanai.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!