Amazon: Ģeneratīvais mākslīgais intelekts varētu būt lielākā tehnoloģiju pārmaiņa kopš mākoņa un interneta

Amazon: Ģeneratīvais mākslīgais intelekts varētu būt lielākā tehnoloģiju pārmaiņa kopš mākoņa un interneta

Ģeneratīvā mākslīgā intelekta (MI) risinājumi strauji ienāk arvien vairāk dažādās jomās, arī uzņēmumi šo tehnoloģiju sāk izmantot aktīvāk, redzot tās sniegtās priekšrocības. Tikmēr tehnoloģiju giganta Amazon izpilddirektors Endijs Džesijs (Andy Jassy) vēstulē akcionāriem atzinis, ka ģeneratīvais mākslīgais intelekts varētu būt lielākā tehnoloģiju pārmaiņa kopš mākoņskaitļošanas un pat interneta parādīšanās. 

Džesijs norādījis, ka MI ievērojami ietekmēs ne tikai Amazon peļņu, bet arī visu tehnoloģiju jomu kopumā. Tāpat viņš piebilda, ka risinājumi, ko šī tehnoloģija spēs piedāvāt, sniegs ieguvumus gan sabiedrībai, gan biznesam.

Taču, neskatoties uz mākslīgā intelekta lielo potenciālu, ceļš uz tā pilnīgu izmantošanu nebūs bez izaicinājumiem,

ņemot vērā tehnoloģijas lielo pieprasījumu pēc skaitļošanas resursiem, programmatūras pakalpojumiem un infrastruktūras.

Šīs atziņas Amazon vadītājs izteicis laikā, kad kompānija ziņoja par 12% ienākumu pieaugumu gada laikā, sasniedzot 575 miljardus dolāru. Amazon mākoņskaitļošanas nodaļa, kas pārvalda mākslīgā intelekta operācijas, ziņoja par nedaudz lielāku ienākumu pieaugumu, proti, 13% gada laikā. Šīs nodaļas ienākumi veidoja 91 miljardu dolāru, kas ir 15.8% no uzņēmuma kopējiem ienākumiem.

Jāpiezīmē, ka attiecībā uz mākoņskaitļošanas biznesu Amazon savu pēdējo pilno finanšu gadu sāka ar plašiem izmaksu samazināšanas pasākumiem, tostarp darbinieku masveida atlaišanu. Taču gada beigās situācija uzlabojās, pateicoties ieguldījumiem pašu ražotās komponentēs. Tiesa, uzņēmums vēl nav pabeidzis savas izmaksu samazināšanas aktivitātes, kas var nozīmēt turpmākus efektivitātes pasākumus, ieskaitot atlaišanas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!