Facebook atsakās no dronu izmantošanas piekļuves internetam nodrošināšanai

Facebook atsakās no dronu izmantošanas piekļuves internetam nodrošināšanai

Pasaulē lielākais sociālais tīkls Facebook atteicies no plāniem izstrādāt ar saules enerģiju darbināmus bezpilota lidaparātus, kuri nodrošinātu piekļuvi internetam grūti pieejamos Zemes rajonos, un pārtraucis šī projekta īstenošanu, liecina kompānijas blogā publiskotā informācija.

Sākotnēji bija plānots, ka projekts Aquila noslēgsies ar 18 km augstumā lidojošu bezpilota lidaparātu (dronu) izstrādi, bet pieslēgties internetam būs iespējams ar lāzera staru palīdzību.

Kompānija jau ir izformējusi komandu, kura strādāja pie projekta Aquila, kas gan nenozīmē, ka iestrādes ies zudumā. Bezpilota interneta izdales punktu izstrāde tiks turpināta jau sadarbībā ar citiem uzņēmumiem, piemēram, partnerībā ar Airbus.

Kā uzskata eksperti, galvenais Facebook aiziešanas no šī tirgus iemesls ir projekta augstās izmaksas un zemā rentabilitāte, kā arī virknes uzņēmumu pievēršanās piekļuves internetam nodrošināšanai, izmantojot satelītus.

Šajā virzienā, neskaitot vairākus jaunuzņēmumus, intensīvi strādā arī Elona Maska kompānija SpaceX, kā arī Krievijas valsts uzņēmums Roskosmos.

Atbilstīgi SpaceX aplēsēm, 2025. gadā satelītinternetu varētu izmantot ap 40 miljoniem cilvēku, un šis bizness nodrošinās pakalpojumu sniedzējiem gada ieņēmumus, lielākus par 30 miljardiem ASV dolāru.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!