Īlona Maska uzņēmums Tesla atklāj plānus par savu pirmo cilvēkveidīgo robotu

Īlona Maska uzņēmums Tesla atklāj plānus par savu pirmo cilvēkveidīgo robotu

Īlona Maska radītā un vadītā kompānija Tesla vakar, 19. augustā, savā pasākumā “Tesla AI Day” atklāja plānus par saviem jaunākajiem mākslīgā intelekta risinājumiem. Uzņēmuma paziņotais liek saprast, ka autoražotājam ir vērienīgi plāni ne tikai saistībā ar bezpilota braucamajiem, bet arī citiem ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju darbinātiem risinājumiem. Viens no tādiem ir Tesla pirmais cilvēkveidīgais robots, kura prototips būs gatavs jau nākamgad. 

Šī robota, kuram dots nosaukums “Tesla Bot”, izstrādē tiks izmantota gan pieredze un tehnoloģijas no Tesla bezpilota automašīnām, gan arī tajās pielietotā aparatūra un programmatūra. Īlons Masks atklāja, ka robots būs cilvēkiem draudzīgs, lēnīgs un ne pārāk spēcīgs, un tam ir savi iemesli. Tas galvenokārt būs domāts nedrošu, monotonu un garlaicīgu uzdevumu veikšanai. Tie pārsvarā būs ikdienas darbi, kas saistīti ar Tesla automašīnu izstrādi. 

Runājot par parametriem, “Tesla Bot” būs aptuveni 1,60 metrus garš, ap 57 kg smags. Sejas daļā tam atradīsies ekrāns, kurā būs redzama nepieciešamā informācija. Tas varēs panest līdz 20 kg smagu kravu, savukārt maksimālais pārvietošanās ātrums sasniegs 8 km/h, kas ir mazliet ātrāk nekā cilvēka vidējais pārvietošanās ātrums staigājot. 

Saviem mākslīgā intelekta tehnoloģijā balstītajiem risinājumiem veltītajā pasākumā “Tesla AI Day” uzņēmums bez “Tesla Bot” dalījās arī ar citiem plāniem. Piemēram, ievērojami uzlabojumi sagaidāmi Tesla pašbraucošo auto izstrādē un vadībā, kas palielinās automobiļu veiktspēju, funkcionalitāti, ļaus precīzāk plānot maršrutu un citas iespējas, kas atvieglos un vienkāršos pārvietošanos ar šiem spēkratiem. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!