Lasvegasā norisinās gada lielākā tehnoloģiju izstāde CES 2022

Lasvegasā norisinās gada lielākā tehnoloģiju izstāde CES 2022

No 5. līdz 8. janvārim Lasvegasā norisinās gadskārtējā tehnoloģiju izstāde CES. Šis notikums ik gadu apvieno lielākos tehnoloģiju gigantus, kā Samsung, Sony, LG, Panasonic, Qualcomm, Intel, BMW, Asus un daudz citus, kuri atrāda savus jaunākos risinājumus dažādās jomās, piemēram, viedā māja, transports, telekomunikācijas, IoT, arī digitālā veselība, pārtikas tehnoloģijas, videospēles un daudzās citās. 

Tehnoloģiju izstādē CES ik gadu tiek demonstrētas tehnoloģijas, kas lielākā vai mazākā mērā ietekmēs mūsu rītdienu un būs noteicošās jaunu tendenču veidošanā.

Šī gada pasākumā lielākais fokuss vērsts uz viedo automatizāciju un metaversu jeb digitālo pasauli. 

Mākoņinfrastruktūras attīstība ļāvusi uzņēmumiem plašāk izmantot viedo automatizāciju. Viedā automatizācija aizvien plašāk tiek izmantota tādās jomās kā autonomie transportlīdzekļi. Ar saviem risinājumiem šajā jomā izstādē šogad piedalās, piemēram, Qualcomm, kas ražo autonomo transportlīdzekļu mikroshēmas. Arī autonomo transportlīdzekļu lietojumprogrammas sastāda lielu daļu no šī gada CES pasākuma. Vienlaikus viedā automatizācija veiksmīgi tiek izmantota arī citās jomās, piemēram, pārtikas tehnoloģijas. Uzņēmums Beyond Honeycomb demonstrēja tehnoloģiju, kas ļauj sensoriem izpētīt recepti, mākslīgajam intelektam mācīties pagatavot ēdienu un pēc tam robotizētai virtuvei sagatavot un pasniegt maltīti.

CES 2022 īpaši liela nozīme piešķirta metaversa risinājumiem. Tādas spēles kā Roblox un Fortnite ļauj lietotājiem viegli programmēt savas spēles un veidot savas virtuālās pasaules, lai izveidotu kopīgotu pieredzi, piemēram, virtuālos koncertus, dzimšanas dienas ballītes un citus pasākumus, kur lietotāji piedalās kā avatari, izmantojot virtuālās realitātes brilles. Savukārt uzņēmums Razer demonstrē savus jaunākos videospēļu risinājumus, kas arī iet roku rokā ar metaversu. 

CES 2022 kopumā piedalās vairāk nekā 2200 uzņēmumu, atrādot savus jaunākos tehnoloģiskos risinājumus izstādes dalībniekiem gan klātienē, gan attālināti. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!