Miljardieris Īlons Masks paredz, ka mākslīgais intelekts visiem atņems darbu un strādāšana kļūs par hobiju

Miljardieris Īlons Masks paredz, ka mākslīgais intelekts visiem atņems darbu un strādāšana kļūs par hobiju

Pēdējos dažus gadus ievērojami uzplaukusi mākslīgā intelekta (MI) nozare. Sekojot tendencēm, virkne uzņēmumu sākuši piedāvāt dažādus rīkus, kas atvieglo ikdienas darbus un palīdz tādās jomās kā satura veidošana, finanses, klientu apkalpošana, ražošana un loģistika, medicīna utt. Vienlaikus miljardieris Īlons Masks uzskata, ka ne tik tālā nākotnē MI spēs nodrošināt visus nepieciešamos pakalpojumus un preces un cilvēkam faktiski vairs nebūs vajadzība strādāt algotu darbu. 

Šā gada sākumā Masks izteicās, ka saistībā ar mākslīgo intelektu cilvēce atrodas uz lielākās tehnoloģiju revolūcijas robežas. Viņaprāt, nākamo divu gadu laikā MI kļūs gudrāks par cilvēkiem. Taču Parīzē notikušajā konferencē VivaTech miljardieris dalījies ar plašāku ieskatu saistībā ar MI izaugsmi un tā attīstības virzienu. 

Savas runas laikā Masks nāca klajā ar diezgan skarbu viedokli, apgalvojot, ka jau tuvākajā nākotnē mākslīgais intelekts varēs paveikt visus darbus, ko dara cilvēks. Līdz ar to viņa ieskatā nākotnē nevienam no mums vairs darba nebūs, un iztikas pelnīšana drīzāk kļūs par hobiju. Vienlaikus rodas loģisks jautājums - kā cilvēks varēs nopelnīt iztiku nestrādājot?

Lai cilvēki nepaliktu bez ienākumiem, Masks piedāvā savu risinājumu. Proti, valdība katram iedzīvotājam regulāri piešķirtu noteiktu naudas summu pamatvajadzību apmierināšanai. Tas arī palīdzētu samazināt plaisu starp turīgajiem un nabadzīgajiem un vienlaikus uzlabotu dzīves apstākļus un samazinātu kopējo noziedzības līmeni. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!