Pētnieki uzskata, ka pastāv 5% varbūtība, ka mākslīgais intelekts izraisīs cilvēces izmiršanu

Pētnieki uzskata, ka pastāv 5% varbūtība, ka mākslīgais intelekts izraisīs cilvēces izmiršanu

Jau vairāk nekā gadu toni tehnoloģiju pasaulē nosaka mākslīgais intelekts (MI). Tehnoloģiju giganti viens pēc otra nāk klajā ar saviem MI risinājumiem un savā biznesā arvien lielāku fokusu liek uz šo tehnoloģiju. Vienlaikus aktīvi tiek diskutēts arī par MI radītajiem riskiem, tostarp tiem, kas saistīti ar privātumu, darba vietu samazināšanu un pat cilvēces eksistences apdraudējumu. Kādā nesen veiktā aptaujā pētnieki atklājuši, ka pastāv 5% varbūtība, ka mākslīgais intelekts izraisīs cilvēces izmiršanu. 

Šajā pētījumā kopumā piedalījās 2778 nozares speciālisti, kuri bija publicējuši pētījumus saistībā ar savām nākotnēs prognozēm par mākslīgo intelektu. Viņiem tika uzdoti jautājumi par MI attīstības sociālajām sekām un tehnoloģijas attīstību dažādos laika posmos. Lielākā daļa jeb 58% no aptaujātajiem pētniekiem apgalvo, ka pastāv 5% varbūtība, ka mākslīgais intelekts kļūs nekontrolējams un radīs cilvēces izmiršanu vai izraisīs kādus citus eksistenciālus draudus. 

Vienlaikus nozares eksperti atzina, ka laika gaitā MI kļūs progresīvāks un attīstīsies straujāk, ietekmējot arvien vairāk jomu.

Piemēram, tiek prognozēts, ka līdz 2030. gadam mākslīgais intelekts “spēs sarakstīt” pasaulē vislabāk pārdotās grāmatas un ģenerēt populārākās dziesmas. 

Taču nākotnes prognozes nesaistās tikai ar pozitīvām lietām un MI pienesumu dažādās nozarēs. 80% aptaujāto pētnieku ir nobažījušies, ka MI veicinās dezinformācijas izplatību. Tāpat pastāv bažas, ka valstu līderi varētu izmantot šo tehnoloģiju savu mērķu sasniegšanai, piemēram, iedzīvotāju skaita kontrolēšanai, mākslīgu vīrusu radīšanai utml. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!