Tesla vadītājs Īlons Masks prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu

Tesla vadītājs Īlons Masks prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu

Lai palielinātu produktivitāti un efektivitāti, samazinātu izmaksas, liela daļa kompāniju nākotnē dzīvā darbaspēka vietā izmantos industriālos robotus. Jau tagad virkne uzņēmumu uzskata, ka roboti būs atslēga uz konkurētspēju, izaugsmi un lielāku peļņu. Šobrīd ražotāji aktīvi strādā, lai spētu apmierināt šīs nākotnes vajadzības. Labi sasniegumi šajā ziņā, piemēram, ir Boston Dynamics, kas strauji progresē savu industriālo robotu radīšanā. Savukārt pagājušajā nedēļā autoražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks prezentēja strādājoša cilvēkveidīgā robota Optimus prototipu, kas nākotnē palīdzēs uzņēmumiem rūpnīcās. 

Ar ideju par Optimus Īlons Masks pirmo reizi iepazīstināja pērn augustā Tesla mākslīgā intelekta pasākumā Tesla AI Day, kurā prezentēja robota konceptu.

Taču šogad šī paša pasākuma ietvaros uzņēmums parādīja savu progresu, prezentējot cilvēkveidīgo robotu, kas prot staigāt, dejot, kustināt rokas, un pirmo reizi to darīja bez citu palīdzības.

Prezentācijas video Īlons Masks arī parādīja, kā šis robots spēj orientēties telpā, cilāt kastes, apliet puķes un veikt citus pienākumus, kas var noderēt gan rūpnīcās, gan birojos. 

Visas šīs funkcijas robots spēj veikt, jo tajā iestrādāta mākslīgā intelekta programmatūra un tehnoloģijas, ko Tesla izmanto savās bezpilota automašīnās. Optimus iebūvēts arī 2,3 kWh akumulators, kā arī nodrošināts Wi-Fi un LTE savienojums. Robota ekstremitāšu, piemēram, roku izstrādē inženieri par paraugu ņēmuši cilvēka rokas, lai tam būtu vieglāk darboties ar priekšmetiem - satvert, nest, cilāt, turēt utml. 

Prezentētais prototips izstrādāts pēdējo sešu mēnešu laikā, taču līdz galam vēl nav pabeigts. Lai tas varētu pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas, jātiek galā ar vēl pāris izaicinājumiem, kas varētu aizņemt pāris mēnešus laika. Pēc tam Tesla sāks tā testēšanu savās rūpnīcās. 

Īlons Masks norāda, ka viena Optimus cilvēkveidīgā robota cena varētu būt zem 20 000 ASV dolāru. Atšķirībā no konkurentiem Tesla tos plāno ražot masveidā - miljonos vienību. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!