Uzņēmēj, Tava biznesa digitālā transformācija sākas tagad!

Uzņēmēj, Tava biznesa digitālā transformācija sākas tagad!

Pašreiz mēs atrodamies tajā punktā, kad viss mainīsies. Tas nenotiks ne šodien, ne rīt, bet pakāpeniski rītdienas neticamais kļūs par šodienas normu un nepieciešamību. Lai nezaudētu konkurētspēju, uzņēmējiem jau tagad ir jābūt lietas kursā par to, ko nesīs nākotne. Digitālā transformācija un pielāgošanās rītdienas ritmam ir atslēga, kas derēs veiksmīga uzņēmuma durvīm. Kā šo atslēgu iegūt un kā šīs durvis atslēgt, tika diskutēts 27. janvārī BiSMART rīkotajā pasākumā BiSMART Forums 2022. Nākotnes tendences”.

Konferenci kā ierasts atklāja BiSMART vadītājs Juris Kabakovs, kurš īsumā pastāstīja, kas ir metaverss un kā tas varētu mainīt interneta lietošanas paradumus, dzīvi un biznesu, sniedzot ne tikai jaunas, daudzsološas iespējas uzņēmumiem, bet arī nopietnus riskus.

Cik piesardzīgi uzņēmējiem šogad skaitīt naudu, atklāja ekonomists Dainis Gašpuitis, kurš ieskicēja galvenās lietas, kas ietekmēs ekonomiku šogad: piegādes problēmas, pandēmija, inflācija, saspringts darba un finanšu tirgus, ģeopolitiskā turbulence. Vienlaikus jau šobrīd redzama dažādu nozaru atkopšanās, ko ietekmējusi pandēmija.

CV-Online Latvia vadītājs Aivis Brodiņš atklāja, ka pērnais gads uzņēmējiem bijis visai labvēlīgs, ļaujot sasniegt vairāk nekā cerēts. Aptaujājot 110 uzņēmumus, noskaidrots, ka šogad uzņēmēji vēlas vairāk fokusēties uz darbaspēka un atalgojuma palielināšanu, taču kā lielāko izaicinājumu saskata darbinieku pieredzes un labbūtības uzlabošanu. 

Digitālā transformācija nav tikai tehnoloģiju ieviešana, tas ir arī mūsu domāšanas veids, šo risinājumu pieņemšana un izmantošana,”

uzskata CSC TELECOM tirdzniecības direktors Jānis Strumpmanis, norādot, ka Latvijas komersanti pilnībā neizmanto savu digitālo potenciālu. Šajā kontekstā viņš iepazīstināja ar digitālo klientu apkalpošanas standartiem 2022. - 2027. gadam, kas jāņem vērā ikvienam uz izaugsmi un klientu labklājību vērstam uzņēmumam. 

SK ID Solutions biznesa attiecību vadītāja Sanita Meijere uzsvēra, ka kiberuzbrukumu skaitam ir tendence pieaugt, un tas būs īpaši novērojams šogad. Šādu tendenci veicina attālinātas darbības, pielāgoti kiberuzbrukumi, kā arī pats cilvēks. Savukārt droša klientu autentifikācija ir veids, kā pasargāt sevi, savus klientus, partnerus un nekļūt par kiberuzbrukumu upuriem. 

Kāpēc uzņēmumiem ir svarīgi domāt par ilgtspēju un kā to integrēt savā darbībā, skaidroja PwC Latvija ilgtspējas pakalpojumu vadītāja Maija Orbidāne. Viņa uzsvēra, ka zaļā domāšana uzņēmumam sniedz daudz priekšrocību - ne tikai izmaksu samazinājumu, bet šāda nostāja arī piesaista vairāk klientu, investoru. Tā ir neizbēgama nākotne ikvienam uzņēmumam. 

Kā faktorings var reāli palīdzēt uzņēmumam finanšu lietās, atklāja Factris Latvija izpilddirektors Kaspars Barons. Viņš ieskicēja galvenos izaicinājumus, ar ko uzņēmumi turpinās saskarties šogad, uzsverot: “Apgrozāmā kapitāla aizņemšanās ir mūsdienu jaunā norma”. Taču ir liela atšķirība starp biznesa aizdevumu un faktoringu, kas uzņēmumam sniedz krietni vairāk iespēju.  

Kādi bijuši 2021. gada lielākie dzinējspēki, kas mudinājuši uzņēmējus transformēt savu biznesu, atklāja Tet pārdošanas un biznesa attīstības direktors Ivars Dzalbe, kurš dalījās ar Tet 2021. gada rudens pētījuma rezultātiem. Aptaujājot ap 1000 uzņēmumu, noskaidrots, ka lielākā daļa no tiem par savu dzinējspēku biznesa pārveidei uzskatījuši attālināto darbu un kiberdrošību.

TVNET GRUPA mārketinga vadītāja Anna Evardsone akcentēja tematu par medijpratību un dalījās ar vairākiem spilgtiem piemēriem par dezinformāciju. Anna uzskata:

Mūsu sabiedrībā medijpratībai vēl ir vieta izaugsmei”.

To var veicināt gan sabiedrības izglītošana, gan mediju stiprināšana, ļaujot piedāvāt kvalitatīvu saturu par maksu. 

Kad kritīs elektroenerģijas cenas un kāds kopumā solās būt šis gads elektroapgādes jomā, atbildes sniedza Sadales tīkls valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons. Viņš atklāja, ka pašreiz pieprasījums pēc elektroenerģijas pārsniedz piedāvājumu, un viens no veidiem, kā to risināt, ir sākt enerģiju ražot pašiem, izmantojot atjaunojamos resursus, kas ir enerģētikas nākotne.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!