Viedtālruņu tirdzniecība pasaulē piedzīvojusi vēl neredzētu kritumu

Viedtālruņu tirdzniecība pasaulē piedzīvojusi vēl neredzētu kritumu

Covid – 19 pandēmija vairākas nozares, šķiet, apriezusi ar kājām gaisā. Īpaši raibas izmaiņas piedzīvo tirdzniecība, vienam pēc otra aizveroties fiziskajiem veikaliem, vienlaikus atplaukst e-komercija. Tomēr visu šo laiku viedtālruņu tirdzniecība konstanti slīd lejup neatkarīgi no tā, kur šīs ierīces tirgo. Dati liecina, ka pirmajā ceturksnī viedtālruņu pārdošanas rādītāji, salīdzinot ar pērnā gada to pašu laika periodu, kritušies par veselu piektdaļu.

Tirgus izpētes uzņēmums “Gartner” nesen veicis izpēti par viedtālruņu pārdošanas tendencēm šogad, noskaidrojot jau nojaušamu, taču skaitļos neapzinātu faktu – salīdzinot ar 2019. gada rādītājiem, viedtālruņu pārdošanas apjomi sarukuši par 20.5%.

Tiek apgalvots, ka šis ir visu laiku straujākais kritums šajā preču grupā.

Noskaidrots, ka 2020. gada pirmajos trīs mēnešos kopumā pasaulē pārdoti 299 miljoni viedtālruņu. Salīdzinājumam pērn 2019. gada pirmajā ceturksnī tika pārdoti 375 miljoni ierīču. Telefonu pārdošanas bremzēšanās galvenais iemesls tiek minēts koronavīruss, kura dēļ slēgts liels skaits veikalu. Tāpat lejupslīdi krietni veicināja arī lielākoties Ķīnā esošo viedtelefonu rūpnīcu slēgšana. Šajā gadījumā, šķiet, arī e-komercijas uzplaukums īpaši nav palīdzējis ražotājiem pārdot vairāk ierīču.

Vienlaikus jaunākie dati norāda par to, ka Samsung saglabājis savas līderpozīcijas pasaules viedtālruņu tirgū, nokožot 18.5% lielu pīrāga daļu. Tajā pašā laikā uzņēmuma pārdošanas apjomi nokritušies par vairāk nekā 22%. Tikmēr otrajā vietā ar 14.2% lielu tirgus daļu ierindojies Huawei. Taču trešo vietu, piedāvājot 13.7% no visiem viedtālruņiem, ieņēmis Apple.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!