Mākslīgais intelekts devis iespēju neredzīgajiem “sadzirdēt” emocijas

Mākslīgais intelekts devis iespēju neredzīgajiem “sadzirdēt” emocijas

Problēmas ar redzi Latvijā nav reta parādība – ar to saskaras aptuveni 10 000 iedzīvotāju. Nespēja saskatīt tuvāko cilvēku emocijas, ikdienā komunicējot, ir tikai viena no būtiskām problēmām un izaicinājumiem daudziem redzes traucējumu skartajiem. Šajā ziņā tehnoloģijas “nāk pretī” un cenšas šo problēmu kaut nedaudz mazināt -  Huawei ir radījis aplikāciju, kas ar viedtālruņa palīdzību emocijas ļauj sadzirdēt.

Tehnoloģiju gigants Huawei, sadarbojoties ar neredzīgo cilvēku kopienām, kā arī Polijas Neredzīgo asociāciju, ir nācis klajā ar risinājumu, kas nesaredzamo padara sadzirdamu. Konkrētāk, kompānija radījusi mākslīgajā intelektā balstītu aplikāciju Facing Emotions.

Šī aplikācija palīdz cilvēkiem ar redzes traucējumiem “saredzēt” jeb šajā gadījumā “sadzirdēt” septiņas biežāk sastopamās emocijas – prieku, bēdas, bailes, dusmas, pārsteigumu, riebumu un nicinājumu.

Facing Emotions aplikācijas darbības principi ir diezgan vienkārši. Brīdī, kad ar redzes traucējumiem skartais vēlas noskaidrot, kādas emocijas rotā sarunu biedra seju, nepieciešams izmantot viedtālruņa aizmugurējo kameru un veikt šī cilvēka sejas skenēšanu. Aplikācijā esošā programma identificē galvenās sejas daļas, piemēram, degunu, acis, uzacis, ausis un muti un to savstarpējo novietojumu. Pēc tam sevi kārta pierādīt mākslīgajam intelektam, kas apstrādā saņemto informāciju par sejas daļām un identificētās emocijas pārvērš noteiktā skaņā, signālos, kuri pēc tam tiek atskaņoti viedtālrunī. Svarīgi, ka aplikācija darbojas reāllaikā bezsaistes režīmā.

Jāpiebilst, ka Facing Emotions aplikācija pašlaik pieejama vien Huawei Mate 20 Pro viedtālruņos, taču, domājams, ka ne tik tālā nākotnē tā būs pieejama plašākā skaitā gudro ierīču.

Lai novērtētu Facing Emotions sniegtās iespējas, noderīgumu un priekšrocības, šo aplikāciju drīzumā izmēģinās arī Latvijas neredzīgo biedrības biedri.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!