Eiropas Komisija sniegs 20 miljonu atbalstu Ukrainas tehnoloģiju jaunuzņēmumiem

Eiropas Komisija sniegs 20 miljonu atbalstu Ukrainas tehnoloģiju jaunuzņēmumiem

Karš Ukrainā ir pamatīgi satricinājis visas valsts nozares un būtiski ietekmē arī jaunuzņēmumu attīstību un progresu, kas nemiera apstākļos krietni palēninājies. Ar mērķi mēģināt šo problēmu risināt Eiropas Komisija ir nolēmusi piešķirt 20 miljonu eiro lielu atbalstu Ukrainas jaunuzņēmumiem.

Šīs iniciatīvas ietvaros būs iespējams atbalstīt vismaz 200 Ukrainas progresīvo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, katram no tiem sniedzot atbalstu 60 000 eiro apmērā. Bez šī finansējuma uzņēmumi saņems arī nemateriālu atbalstu. Piemēram, uzņēmējdarbības konsultāciju pakalpojumus, kā arī palīdzību potenciālo partneru atrašanā. Tāpat tiks sniegtas sinerģijas ar vairākām Eiropas Savienības iniciatīvām, kā Eiropas Biznesa atbalsta tīkls. Šādā veidā Ukrainas startapiem būs iespēja iegūt vērtīgus kontaktus, mijiedarboties ar Eiropas inovāciju ekosistēmu, apgūt jaunus tirgus un, protams, augt un attīstīties. 

Pēdējo gadu laikā Ukrainas tehnoloģiju jaunuzņēmumu skaits ir krietni audzis, līdz ar to arī palielinājies to sniegtais pienesums Ukrainas ekonomikā.

Savukārt šo uzņēmumu atbalstīšana ļautu stiprināt Ukrainas tehnoloģiju ekosistēmu un radīt inovatīvus risinājumus Ukrainas ekonomikas, infrastruktūras un citu jomu atjaunošanai pēc kara. 

Jāpiezīmē, ka šis Eiropas Komisijas sniegtais finansējums papildina pašreiz spēkā esošo atbalsta iniciatīvu klāstu Ukrainai. Dažas no tām ir: "Ukrainai veltītā Eiropas Pētniecības telpa, "Apvārsnis Ukrainai", "Eiropas Pētniecības padome Ukrainai". Tāpat šobrīd tiek īstenota stipendiju shēma, kuras ietvaros Ukrainu pametušajiem pētniekiem tiek sniegts atbalsts kopumā 25 miljonu eiro apmērā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!