Igaunijas startaps Fyma piesaista 1,4 miljonu eiro investīcijas videoierakstu analīzei ar mākslīgo intelektu

Igaunijas startaps Fyma piesaista 1,4 miljonu eiro investīcijas videoierakstu analīzei ar mākslīgo intelektu

Igauņu startup kompānija "Fyma" saņēmusi 1,5 miljonu eiro investīciju no riska kapitāla fonda Change Venture. Investoru vidū ir tādi uzņēmumi kā 7 Percent, Decacorn, Lemonade Stand, Tiny VC, kā arī jau esošais investors Superangel un vairāki eņģeļu investori, ieskaitot divus bijušos Transferwise vadītājus. Rezultātā kompānijas kopējais kapitāls palielināts līdz 1,8  milj. eiro.

Fyma misija ir dot iespēju uzņēmumiem un institūcijām pieņemt labākus stratēģiskos lēmumus, pārvēršot tradicionālās videokameras par sensoriem.

Uzņēmuma izveidotā  platforma “SaaS” analizē vērtīgos datus no videokameru ierakstiem, ļaujot klientiem saprast indivīdu pārvietošanās principus – kā pārvietojas gājēji un pircēji, kā – transportlīdzekļi un cita tehnika. 

Latvijā par “Fyma” partneri esošajos un nākotnes pilotprojektos, kas saistīti ar mašīnredzi un dzīvās vides statistiku, kļuvis mobilo sakaru operatora Latvijas mobilais telefons (LMT) inovāciju departaments. Tāpat notiek sadarbība ar Vidzemes augstskolu – pašreizējā projekta centrā ir valsts pētījumu programma, lai samazinātu Covid-19 ietekmi. Tajā aplūko daudznozaru pieeju, lai izveidotu ilgtspējīgus un drošus pakalpojumus Covid-19 un citu nākotnes epidēmiju uzraudzībai un kontrolei Latvijā, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.

Pasaulē ir uzstādīti aptuveni 770 miljoni CCTV kameru, līdz 2021. gadam šis skaitlis pārsniegs jau 1 miljardu. Neskaitot apsardzes nolūkiem izmantotās kameras, lielākā daļa no uzņemtajiem video datiem paliek neizmantoti. Fyma to maina, ar kognitīvo mākslīgo intelektu (MI) sagatavojot nozīmīgus reāllaika ieskatus no iepriekš neizmantotajiem datiem. Strādājot pie integrētu kameru un datorredzes algoritmu sistēmas, ir nepieciešama daudz mazāka apstrādes jauda un mazāki ieguldījumi infrastruktūrā, salīdzinot ar dārgām augstas klases kameru sistēmām. “Fyma” atbilst pašreizējai konfidencialitātes politikai, tai skaitā GDPR regulai. Tās integrētās datu aizsardzības pieeja novērš sejas atpazīšanu, tādējādi padarot visus savāktos datus anonīmus un aizsargājot sensitīvo informāciju, kura iegūta no video materiāliem

Jaunuzņēmums izstrādā dažādos gadījumos izmantojamus risinājumus, kas piemēroti dažādās nozarēs. Starp aktuālajiem pilotprojektiem pašlaik ir arī darbs ar vadošo iepirkšanās centru Baltijā, lai saprastu Covid-19 ierobežojumu ietekmi uz apmeklētājiem un labāk izmantotu koplietošanas telpas. Fyma arī sadarbojas ar Tallinas Ülemiste City – pilsētas darbīgāko biznesa parku – lai optimizētu autostāvvietas darbu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!