Rīgā sevi pierāda Eiropas labākie studentu startapi

Rīgā sevi pierāda Eiropas labākie studentu startapi

Studentu startapu konkursa „Junior Achievement Start-up” fināls „Europe Enterprise Challenge” norisinājās no 25. līdz 27 jūnijam Rīgā, pulcējot 16 labākās komandas no Eiropas, tai skaitā, arī no Latvijas. Katra no tām ir uzvarējusi savas valsts mērogā un ieradusies Rīgā, lai sacenstos par Eiropas labākā studentu jaunuzņēmuma titulu.

Cīņa par labākā titulu sākās 25. jūnijā ar visu konkursa dalībnieku prezentācijām, turpretī 26. jūnijā gan žūrija, gan visi interesenti varēja iepazīties ar katras komandas biznesa idejām un izstrādātājiem produktiem.

Jāatzīmē, ka arī nākotnes tehnoloģiju pieskāriens manāms dažu komandu produktos. Piemēram, lietu interneta risinājums gudrākai kravu pārvadāšanai, inovatīva lietotne efektīvākai laika plānošanai, viedrisinājums auto problēmu diagnostikai, kā arī tiešsaistes platforma darba devējiem un ņēmējiem.

Pēc aģentūras LETA sniegtās informācijas - Latviju konkursā pārstāvēja jaunuzņēmums ”Plūkt” no Banku augstskolas. Šīs komandas piedāvātais produkts bija īpaši atlasītas, ar rokām plūktas pļavu un mežu augu tējas.

Konkursa trešajā dienā, 27. jūnijā, tika noskaidrots Eiropas studentu labākais startaps. Šogad inovatīvākais risinājums pieder Dānijas studentu jaunuzņēmumam - viņi izdomājuši veidu, kā atbalstīt vientuļās mātes Ugandā.  Uzvarētāji saņēma 1000 eiro, kā arī mentoringu Visa Inovāciju centrā Londonā. Turpretī Latvijas pārstāvētais startaps ieguva augsto 2. vietu. Tāpat tika pasniegtas arī trīs specbalvas - inovatīvākā produkta radītājiem, komerciāli perspektīvākajam jaunuzņēmumam, kā arī komandai, kura radījusi produktu ar vislielāko pievienoto vērtību.

Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns par Eiropas studentu jaunuzņēmumu konkursu izsakās atzinīgi, uzsverot, ka -

ar šāda veida pasākumu palīdzību tiek stiprināta Latvijas startapu ekosistēma, kā arī, jauniešiem tiek radītas iespējas sevi pierādīt, dibināt jaunus kontaktus un gūt neatsveramu pieredzi.

Studentu jaunuzņēmumu konkurss „Junior Achievement Start-up” ik gadu iesaista ap 14 000 studentu. Konkursa mērķis ir veicināt Eiropas startapu attīstību, mazināt jauniešu bezdarbu, kā arī sniegt iespēju īstenot biznesa idejas reālā uzņēmējdarbībā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!