Noskaidroti divi galvenie izaicinājumi, kas kavē jaunuzņēmumu izaugsmi Latvijā

Noskaidroti divi galvenie izaicinājumi, kas kavē jaunuzņēmumu izaugsmi Latvijā

Dati liecina par to, ka pēdējo gadu laikā Latvijā strauji pieaug jaunuzņēmumu skaits. Kopš 2016. gada to skaits palielinājies par teju ceturto daļu, un jau pērn Latvijā bija reģistrēti 626 startapi. Līdztekus tam audzis arī šajos uzņēmumos nodarbināto skaits, šobrīd sasniedzot vairāk nekā 6000 darbinieku. Taču pēc Google pasūtījuma veikts pētījums par Baltijas jaunuzņēmumu ekosistēmu norāda uz to, ka startapu attīstību Latvijā kavē divi būtiski izaicinājumi. 

Pētījumā atklāts, ka startapu attīstību bremzē divi vērā ņemami šķēršļi. Pirmkārt, talantu trūkums, kas īpaši novērojams IT segmentā. Otrkārt, grūtības piesaistīt finansējumu no fondiem. Tajā pašā laikā, balstoties uz pētījumā iegūtajiem datiem, risinājums, kas palīdzētu cīnīties ar šiem izaicinājumiem -

startapu vadītājiem ir vairāk jāseko līdzi izmaiņām Eiropas Savienības tiesību aktos un attiecīgi jāpielāgo tām savs biznesa attīstība. 

Google eksporta un jaunuzņēmumu nozares vadītājs Baltijā Audrius Janulis, runājot par veikto pētījumu, norāda, ka tā mērķis bija noskaidrot, kas jaunuzņēmumu ekosistēmai ir nepieciešams, lai tā varētu paplašināties un tās dalībnieki augt, radot taustāmu pienesumu valsts ekonomikai. Viņš arī uzsver, ka Latvijā atrodami vairāki veiksmīgu, strauji augošu uzņēmumu piemēri, tāpēc viens no šī pētījuma mērķiem bija arī noskaidrot, kāda ir šo uzņēmumu veiksmes formula. 

Savukārt ekonomikas ministre Ilze Indriksone uzskata, ka Latvijai nepieciešams vairāk jaunuzņēmumu, vairāk tiem piesaistītā finansējuma un cilvēkresursu. Viņasprāt, tieši startapiem ir lielākais potenciāls pārnest uz tautsaimniecību Latvijas zinātnieku atklājumus un inovācijas, tajā skaitā dziļajās tehnoloģijās. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!