Valdība jaunuzņēmumu attīstībai un investīciju piesaistīšanai šogad piešķirs 400 000 eiro

Valdība jaunuzņēmumu attīstībai un investīciju piesaistīšanai šogad piešķirs 400 000 eiro

Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmu veido 626 startapi, no kuriem vairāk kā puse darbojas informācijas un sakaru pakalpojumu nozarē. Pēc Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas datiem - pēdējo 10 gadu laikā Latvijas startapi piesaistījuši 620 miljonus eiro investīcijās. 2022. gadā vien tie piesaistījuši investīcijas 93 miljonu eiro apmērā un nodrošinājuši vairāk nekā 3200 darba vietu. Ar mērķi turpināt mērķtiecīgu startapu vides attīstību, valdība vakar, 12. martā, lēma par 400 000 eiro piešķiršanu jaunuzņēmu attīstībai un investīciju piesaistei. 

Ekonomikas ministrija (EM) informē, ka 12. marta sēdē Ministru kabinets iepazinās ar EM sagatavoto informatīvo ziņojumu par nepieciešamo atbalstu jaunuzņēmumu ekosistēmas veicināšanai, un deleģēja EM slēgt līdzdarbības līgumus ar Latvijas startapu ekosistēmu pārstāvošajām organizācijām.

Lai sekmētu jaunuzņēmumu nozares turpmāko ekonomisko attīstību un ārvalstu investīciju piesaisti startapiem, EM šogad paredz slēgt sešus līdzdarbības līgumus, piešķirot 400 000 eiro atbalstu jaunuzņēmumu ekosistēmu pārstāvošajām organizācijām: 

  • Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijai Startin.lv līguma ietvaros tiks piešķirti 100 000 eiro starptautiski atpazīstamajai Startup Day organizēšanai; startapu ekosistēmas tīklošanās pasākumu organizēšanai; ārvalstu investoru darba vīzīšu organizēšanai Latvijā. 
  • TechHub līguma ietvaros tiks piešķirti 100 000 eiro agrīnas stadijas ideju validācijas programmai. 
  • TechChill piešķirto 88 000 eiro ietvaros plāno organizēt konferenci TechChill 2024, lai veicinātu jaunuzņēmumu attīstību un ārvalstu investīciju piesaistīšanu. 
  • Rīgas Tehniskā universitāte līguma ietvaros 40 000 eiro apmērā īstenos apmācību ciklus jaunuzņēmumiem.
  • Latvijas Privātā un Iespējkapitāla asociācija līguma ietvaros 23 000 eiro apmērā organizēs un īstenos sadarbībā ar augstākās izglītības iestādi apmācību kursu studentiem par iespējkapitālu; organizēs apmācības iespējkapitāla investoriem, kā arī vizītes nozares organizāciju pārstāvjiem uz iespējkapitāla fondu portfelī esošiem uzņēmumiem.
  • Latvijas Biznesa Enģeļu tīkls LatBAN par līguma ietvaros paredzēto finansējumu 49 000 eiro apmērā organizēs eņģeļu investoru un jaunuzņēmumu iespējkapitāla investoru apmācības; rīkos regulāras konsultāciju sesijas, kā arī organizēs pasākumu “Gada investors”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!