ES vēlas plašāk atvērt lielāko tehnoloģiju kompāniju maciņus

ES vēlas plašāk atvērt lielāko tehnoloģiju kompāniju maciņus

Eiropas Savienība (ES) ir cieši nolēmusi panākt taisnīgumu un plāno piemērot visai ievērojamas soda naudas tām lielajām tehnoloģiju kompānijām, kuras neievēro godīgas konkurences principus un nepasargā savus lietotājus no riskiem, kas saistīti ar datu drošību. Pagaidām gan vēl nav skaidrs, kad kāda reāla rīcība no ES atbildīgo institūciju puses varētu sekot. 

Zināms, ka Eiropas Savienība vakar (15. decembrī) iepazīstināja ar visai ilgi gaidīto digitālo noteikumu reformu. Konkrētāk Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar Digitālā tirgus aktu, kas ietver dažādus priekšlikumus un konkrētas aktivitātes, kas vērstas pret lielajām tehnoloģiju kompānijām, ja tās nebūs ievērojušas principus par godīgu konkurenci un datu drošību. Tāpat ES vēlas piemērot šīm kompānijām jaunas prasības, kas nepieļaus netaisnīgu noteikumu ieviešanu, kuru rezultātā, piemēram, uzņēmumiem tiek bloķēta piekļuve pašu datiem.

Digitālais tirgus akts par noteikumu neievērošanu paredz no lielajiem tehnoloģiju uzņēmumiem iekasēt soda naudu līdz pat 10% apmērā no ikgadējiem globālajiem ienākumiem. 

Taču tas nav viss. Bez Digitālā tirgus akta ES izstrādājusi arī Digitālo pakalpojumu aktu. Tā galvenais mērķis ir modernizēt Eiropas Savienībā pastāvošos 20 gadus vecos noteikumus par e-komerciju. Tā rezultātā interneta platformām plānots uzlikt lielāku atbildību par to sniegtajām precēm un pakalpojumiem. Attiecīgi e-komercijas uzņēmumiem būs rūpīgāk jāseko līdzi tirgotāju darbībām. Piemēram, pārdošana jāaizliedz aizdomīgiem tirgotājiem, kā arī nekavējoties jāizdzēš nelegāls saturs. Protams, šajā visā jāievēro arī vārda brīvība, tāpēc lietotāji varēs konkrētos lēmumus arī apstrīdēt.

Par Digitālo pakalpojumu akta noteikumu pārkāpšanu uzņēmumam var tikt piemērota soda nauda līdz 6% no ikgadējiem globālajiem ienākumiem.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!