Mākslīgajā intelektā balstīti veikali - glābiņš pandēmijas laikā

Mākslīgajā intelektā balstīti veikali - glābiņš pandēmijas laikā

Covid-19 pandēmija neapšaubāmi ir ietekmējusi cilvēku iepirkšanās paradumus. Lielākā daļa tirdzniecības vietu ir slēgtas, un tās, kuras nav - tur jāievēro stingri epidemioloģiskās drošības pasākumi, ieskaitot veikalā esošo pircēju skaita regulēšana. Cilvēku savstarpējo kontaktu ierobežošana, uzticot dažus monotonus ikdienas uzdevumus mašīnām, kuras darbina mākslīgais intelekts, varētu būt veids, kā to sasniegt.

Daudzi droši vien ir dzirdējuši par Amazon Go veikaliem, kuros integrēta arī mākslīgā intelekta tehnoloģija, un viss, kas iespējams, ir automatizēts. Vienlaikus vairums no šiem veikaliem atrodas ASV.

Tikmēr Eiropā viens no līderiem šajā jomā ir kompānija PIXEVIA, kas mazumtirdzniecības uzņēmumiem sniedz automatizācijas un viedās pilsētas tehnoloģijas.

PIXEVIA pašlaik darbojas tādās valstīs kā ASV, Kanāda, Austrālija, Lielbritānija, Francija, Nīderlande, kā arī Baltijas valstīs. 

Sākotnēji kompānijas galvenā uzmanība bija vērsta uz viedajiem veikaliem, kuri nodrošinātu ātru, vienkāršu un ērtu pirkumu veikšanu. Taču laika gaitā PIXEVIA sāka pievērsties pārnēsājamām mākslīgā intelekta tehnoloģijām, ko varētu piedāvāt mazumtirgotājiem visā Eiropā. Vienlaikus, sākoties Covid-19 pandēmijai, uzņēmums saprata, ka viņu izstrādātā tehnoloģija viedajiem veikaliem varētu palīdzēt mazināt draudus veselībai. Piemēram, PIXEVIA radītais un mākslīgā intelekta tehnoloģijā darbināts veikals tiek periodiski dezinficēts ar UV gaismu, norēķināšanās par pirkumiem notiek sekunžu laikā un tajā nav personāla, kas samazina kontaktēšanos un līdz ar to arī risku inficēties. 

PIXEVIA izpilddirektors Mindaugs Eglinskas norāda, ka

pandēmija radījusi nepieciešamību pēc drošākas iepirkšanās pieredzes.

Pircēju un darbinieku skaits, rindas pie kasēm, slikta telpu dezinfekcija ir problēma, kas joprojām ir aktuāla, un mazumtirdzniecības veikaliem jārod risinājums tai. Ar mākslīgo intelektu darbināti veikali ir viens no tādiem. Vienlaikus šis process ir bijis visai lēns, jo mazumtirdzniecības nozare jau kopš laika gala nav vēlējusies pārāk ieguldīt veikalos, nemaz nerunājot par mākslīgajā intelektā balstītiem risinājumiem. Tomēr pandēmija šo uzskatu ātri mainīja, mudināja pārskatīt prioritātes un censties kaut vai daļēji ieviest automatizācijas risinājumus. 

Latvijai tuvākais PIXEVIA viedais, mākslīgā intelekta tehnoloģijā balstītais veikals atrodas Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Tas nav liels pārsteigums, jo arī kompānijas galvenā mītne atrodas Lietuvā. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!