Parastās vai pašapkalpošanās kases - ko izvēlas Latvijas iedzīvotāji?

Parastās vai pašapkalpošanās kases - ko izvēlas Latvijas iedzīvotāji?

Pēdējā gada laikā īpaši strauji attīstījušies mazumtirdzniecības tehnoloģiju risinājumi, kas nodrošina ātrāku un ērtāku iepirkšanos, tajā pašā laikā pasargājot cilvēkus no inficēšanās riskiem. Taču, vai latvieši labprāt izmanto jaunos iepirkšanās risinājumus? Mazumtirdzniecības tehnoloģiju risinājumu piegādātājs StrongPoint veicis Baltijas iedzīvotāju aptauju, kurā secināja, ka, vecumam palielinoties, vērojama tendence samazināties pašapkalpošanās kasu izmantošanas biežumam. 

Nav pārsteigums, ka tieši jaunieši vecumā līdz 35 gadiem visvairāk izmanto pašapkalpošanās kases priekšrocības. Savukārt Latvijas iedzīvotāji vecuma grupā no 65 līdz 74 gadiem joprojām labprātāk izvēlas ierastās kases ar kasieri.

Skatoties caur reģionu prizmu, tieši Rīgā un Pierīgā dzīvojošie biežāk izmanto pašapkalpošanās kases.

Vienlīdz daudz respondentu dažādās vecuma grupās norādījuši, ka garas rindas pie ierastajām kasēm ir galvenais iemesls, kāpēc izvēlēties pašapkalpošanās kases. Tajā pašā laikā 71% jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem un 57% vecumā no 25 līdz 34 gadiem uzskata, ka veikt pirkumus pašapkalpošanās kasēs ir ātrāk. 

Vienlaikus ne visi aptaujātie uzskata, ka pašapkalpošanās kasu izmantošana ir viegla. Vecumam palielinoties, pārliecība, ka viss ir saprotams, samazinās. Aptuveni trešdaļai respondentu vecumā virs 45 gadiem ir grūtības atrast pareizo produktu katalogā. Šādu viedokli izteikti pauž aptaujātie vecuma grupā no 55 līdz 64 gadiem, no kuriem 40% atzinuši sarežģījumus kataloga pārlūkošanā. 

Jautājot respondentiem par tehnoloģiju risinājumiem, kas varētu uzlabot viņu pieredzi pašapkalpošanās kasēs, lielākā daļa aptaujāto norādīja par produktu atpazīšanu bez svītrkoda lasīšanas un viedajiem ratiņiem. Savukārt respondenti vecumā no 18 līdz 34 gadiem vēlētos automātisku vecuma pārbaudi, kas uzlabotu viņu iepirkšanās pieredzi pašapkalpošanās kasēs. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!