Aizkrauklē un Jelgavā satiksmē izmēģinās autonomos autobusus

Aizkrauklē un Jelgavā satiksmē izmēģinās autonomos autobusus

Sekojot piemēriem pasaulē, kur jau sabiedriskā transporta sektorā pamazām sāk integrēt bezpilota transportlīdzekļus, arī Latvijā par kaut ko šādu jau labu laiku tiek domāts un pavisam drīz ieviests praksē. Tapis zināms, ka Aizkraukle un Jelgava būs pirmās divas Latvijas pilsētas, kur jau drīzumā ielās izbrauks bezpilota autobuss. Tas būs divu nedēļu ilgs eksperiments, kura laikā jācenšas saprast, kā šāds transportlīdzeklis integrējas pilsētvidē un kādas priekšrocības sniedz.

Autonomais autobuss Aizkrauklē un Jelgavā kursēs projekta “Sohjoa Baltic” ietvaros, kura  mērķis primāri ir uzlabot videi draudzīgas sabiedriskā sistēmas tieši pilsētu teritorijās, vienlaikus dažādojot sabiedriskā transporta iespējas un apkalpojot lielāku pasažieru skaitu. Kā jau bezpilota transportlīdzeklim pieklājas – šis autobuss brauks patstāvīgi, bez šofera līdzdalības, tomēr drošības nolūkos tajā atradīsies cilvēks, kurš vajadzības gadījumā pārņems vadību. Lai spētu braukt patstāvīgi, autobusā tiks ieprogrammēti noteikti maršruti, kā arī to aprīkos ar dažādiem sensoriem apkārtējās vides uztveršanai, kas palīdzēs arī laicīgi piebremzēt vai apstāties pilnībā.

Zemgales Plānošanas reģiona pārstāve Ilze Lujāne uzsver, ka -

ar projekta “Sohjoa Baltic” palīdzību Latvijā tiks sperts plats solis pretī bezpilota transportlīdzekļu integrācijai satiksmē, pētot, popularizējot un praksē izmēģinot autonomo elektrisko autobusu.

Zināms, ka Jelgava būs pirmā, kur satiksmē tiks izmēģināts bezpilota autobuss, kas sāks kursēt sākot no 14. augusta un pārvietosies no ieejas Pasta salā līdz rekonstruētās Pastas salas aktīvās atpūtas zonai. Savukārt Aizkraukles iedzīvotāji un pilsētas viesi ar bezpilota autobusu varēs vizināties sākot no 9. septembra maršrutā no Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeja līdz Lāčplēša ielai. Abās pilsētās jaunais transportlīdzeklis kursēs divas nedēļas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!