Ar ES finansējuma palīdzību Eleport attīstīs elektroauto uzlādes infrastruktūru Baltijā un Polijā

Ar ES finansējuma palīdzību Eleport attīstīs elektroauto uzlādes infrastruktūru Baltijā un Polijā

Dati liecina, ka 2023. gada 1. jūlijā Latvijā uzskaitē bija 5252 elektromobiļi. Elektroauto lietotāju skaitam palielinoties, rodas nepieciešamība arī attīstīt uzlādes infrastruktūru. Vadoties pēc šāda mērķa, elektroauto uzlādes tīkla attīstītājs Eleport saņēmis 13,8 miljonus eiro lielu finansējumu, lai izstrādātu uzlādes infrastruktūru publiskajam Eiropas transporta tīklam (TEN-T). Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) finansētā projekta ietvaros uzņēmums uzstādīs 138 jaunas uzlādes stacijas gar galvenajām transporta maģistrālēm Baltijas valstīs un Polijā.

Lai attīstītu ilgtspējīga transporta tīkla infrastruktūru Eiropas Savienībā, kopumā tiks piešķirts finansējums vairāk nekā 352 miljonu eiro apmērā. Saskaņā ar CEF instrumentu, kas atbalsta Eiropas transporta infrastruktūras attīstību, ir atlasīti 26 projekti, kas atbilst Zaļā kursa principiem.

Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūra jau ir sākusi dotāciju līgumu sagatavošanu ar izvēlētajiem projekta saņēmējiem.

Eleport piešķirtais finansējums tiks izmantots īpaši ātrās uzlādes staciju uzstādīšanai Eiropas TEN-T ceļu tīklā Polijā, Lietuvā, Latvijā un Igaunijā.

Precīzas staciju atrašanās vietas vēl nav izziņotas, bet saskaņā ar projekta nosacījumiem visiem uzlādes punktiem būs jāatrodas galveno maģistrāļu tuvumā.

Eleport Latvija vadītājs Kārlis Mendziņš informē, ka projekta ietvaros Eleport uzstādīs kopumā 138 jaunas uzlādes stacijas: 90 Polijā, 20 Lietuvā, 15 Latvijā un 13 Igaunijā. Tās būs tikai īpaši ātrās uzlādes stacijas ar kopējo jaudu 600 kW un četrām pieslēgvietām, nodrošinot katram pieslēgtajam elektroauto vismaz 150 kW lielu uzlādes jaudu. Tādējādi uzlādes tīkls tiks papildināts ar 552 jaunām pieslēgvietām. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!