Drīzumā satiksmē parādīsies pirmie Latvijā ražotie elektriskie mikroautobusi

Drīzumā satiksmē parādīsies pirmie Latvijā ražotie elektriskie mikroautobusi

Pāreja uz elektrisko transportu Latvijā pamazām notiek, un aizvien biežāk satiksmē pazib kāds elektromobilis. Pēc CSDD sniegtajiem datiem - pērnā gada jūlijā uzskaitē Latvijā kopumā atradās 854 elektriskie transportlīdzekļi. To vidū arī astoņi autobusi, kas šobrīd ripo Latvijas pilsētās. Drīzumā sabiedriskā transporta klāstu papildinās vairāki elektriskie mikroautobusi. Taču, kas ir nozīmīgi - tie radīti Latvijā. 

Tapis zināms, ka autobūves uzņēmums Electrify Ventspils uzbūvējis pirmos elektriskos mikroautobusus, kuri kalpos pasažieru pārvadāšanai. Nepieciešamie inženiertehniskie darbi no sākuma līdz beigām notikuši Latvijā. Transportlīdzekļi bija jāpielāgo pasažieru pārvadāšanas vajadzībām, kas tika izdarīts Jelgavā esošajā Universals LTD rūpnīcā. Pēc tam tos aprīkoja ar pazīstamo Latvijas auto inženieru Andra un Kristapa Dambju izstrādāto elektropiedziņas instalāciju, kas, starp citu, guvusi atzinību arī starptautiski. Projekta kopējais finansējums sasniedzis 4,4 miljonus eiro, no kuriem 1,6 miljonus eiro izsniegusi Attīstības finanšu institūcija ALTUM.

Pašreiz no rūpnīcām, kas atrodas Jelgavā un Ogrē, uz Ventspili nogādāti pirmie divi Mercedes-Benz elektriskie mikroautobusi. Vēl divi šādi spēkrati uz Ventspili ripos tuvāko dažu nedēļu laikā. Savukārt vēl desmit elektriskos mikroautobusus uz Latvijas piekrastes pilsētu plānots nogādāt līdz gada beigām.

Tas nozīmē, ka 2022. gada sākumā Ventspils satiksmē piedalīsies 14 elektriskie mikroautobusi, katrs aprīkots ar 21 sēdvietu. 

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, runājot par šo projektu, norāda, ka Latvijā izdevies īstenot videi draudzīgu projektu, kas aizsāks veselu ēru sabiedriskā transporta nozarē un vienlaikus gādās par Latvijas pienesumu Eiropas “zaļā kursa” mērķu sasniegšanai. Savukārt ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš uzsver to, ka arvien pieaug interese no uzņēmējiem, kuri vēlas ieviest risinājumus energoefektivitātes un atjaunojamo energoresursu izmantošanas jomā, un uzskata, ka Latvijā ir ļoti liels potenciāls šādu projektu īstenošanai. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!