Dronu lidinātājiem būs jākārto oficiāls pilota eksāmens

Dronu lidinātājiem būs jākārto oficiāls pilota eksāmens

Atļaujas saņemšana par drona lidināšanu ir viens no būtiskākajiem nosacījumiem, lai likumīgi kā darbam, tā izklaidei lietotu šos bezpilota gaisa kuģus. Tieši ar šī nosacījuma pildīšanu dronu īpašniekiem pērn gājis visai grūti. Taču, salīdzinot ar 2018. gadu, šķiet, šo lidaparātu lidinātāji kļuvuši krietni vien prātīgāki. Līdztekus arī Ministru Kabinets (MK) lēnām “savelk grožus ciešāk”, nākot klajā ar būtiskiem nosacījumiem visiem dronu pilotiem.

Par to, ka dronu īpašnieki kļūst aizvien prātīgāki un biežāk izvēlas saņemt atļauju to izmantošanai, nevis maksāt soda naudu, liecina Civilās aviācijas aģentūras apkopotie dati. Galvenais secinājums – šogad ievērojami palielinājies izsniegto atļauju skaits dronu lidojumiem.

Ja pa pērn visa gada laikā tika izsniegtas 58 atļaujas, tad šī gada pirmajos septiņos mēnešos to skaits sasniedzis jau 92.

Vienlaikus nedaudz samazinājies arī pieļauto pārkāpumu skaits šo gaisa kuģu lidināšanas laikā. Ja 2018. gadā kopumā tika ierosinātas 32 lietas, tad šī gada septiņu mēnešu laikā sakrājušies 12 administratīvie pārkāpumi.

Kļūstot aizvien kuplākam dronu lidinātāju bariņam, MK nolēmis jomu sakārtot ne vien ar atbilstošu sodu piemērošanu tiem, kam nav nepieciešamās atļaujas šo lidaparātu izmantošanai vai izdarīti pārkāpumi to lidināšanas laikā. Pēc Civilās aviācijas aģentūras sniegtās informācijas – MK šomēnes nolēmis ķerties klāt pie noteikumu projekta “Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un cita veida lidaparātu lidojumi” izskatīšanas. Jau šobrīd zināms, ka viens no jaunumiem, lai saņemtu atļauju dronu lidojumiem, būs obligāta tālvadības pilota eksāmena nokārtošana. Tādā veidā MK cer uzlabot apkārtējās vides drošības līmeni dronu lidojumu laikā, pie vadības pults ļaujot atrasties vien zinošam un prasmīgam pilotam.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!