Eleport atklāj Baltijā lielāko elektroauto uzlādes parku

Eleport atklāj Baltijā lielāko elektroauto uzlādes parku

Katru gadu elektroauto skaits turpina palielināties arī uz Latvijas ceļiem. Viens no ļoti būtiskiem aspektiem, kas ietekmē izvēli pirkt vai nepirkt elektromobili, ir uzlādes staciju pieejamība. Labā ziņa ir, ka arī to skaits turpina strauji augt, padarot elektroauto izmantošanu ikdienā vēl ērtāku. Saistībā ar to elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstītājs Eleport atklājis Baltijā lielāko elektroauto uzlādes parku, kas atrodas Lietuvā. 

Uzņēmums informē, ka Lietuvā pie iepirkšanās un izklaides centra Akropole uzstādījis 20 uzlādes stacijas, kas vienlaikus ļauj uzlādēt līdz pat 40 elektromobiļiem. Eleport jau gada sākumā ziņoja par vērienīgiem plāniem Lietuvā atklāt lielāko uzlādes parku Baltijā. Noslēdzoties projekta pirmajam posmam, uzņēmums saviem klientiem piedāvā pirmās 20 uzlādes stacijas, no kurām lielākā daļa nodrošina ultra ātrās uzlādes iespējas. Maksimālā jauda uz vienu uzlādes iekārtas savienotāju ir 150 kW, un ekspluatācijā esošo staciju kopējā jauda ir 1 500 kW.

Neskatoties uz to, līdz 2027. gadam Eleport plāno uzstādīt vēl 20 uzlādes stacijas, tādējādi dubultojot uzlādes jaudu.

Uzlādes parkā ir iespējams uzlādēt visu marku elektroauto. Ātrās uzlādes stacijās tiek izmantoti CHAdeMO un CCS savienotāji, savukārt lēnās uzlādes stacijās – Type 2 savienotāji. Atkarībā no apkārtējās vides temperatūras un elektromobiļa modeļa akumulatora ātrā uzlāde ilgst no pusstundas līdz stundai.

Uzņēmums aktīvi turpina strādāt pie elektromobilitātes attīstības arī Latvijā. Rīgā uzstādītas jaunas uzlādes stacijas pie tirdzniecības centriem RIMI (Vaidavas ielā 9B, Latgales ielā 256B, Brīvības ielā 402C un Kalnciema ielā 43), kā arī pie veikala Gemoss Ropažu ielā 63. Jaunās stacijas nodrošina no 50 kW līdz pat vairāk nekā 150 kW lielu uzlādes jaudu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!