Ieguldot teju miljonu eiro, Latvijā radīts risinājums, kas atvieglo kravu loģistikas procesus

Ieguldot teju miljonu eiro, Latvijā radīts risinājums, kas atvieglo kravu loģistikas procesus

Latvijas uzņēmumi vairākkārt ir pierādījuši, ka spēj radīt unikālus un vienlaikus ļoti noderīgus risinājumus dažādās nozarēs. Viens no tādiem ir startaps CargoPoint. Ieguldot teju miljonu eiro, uzņēmums radījis unikālu digitālu platformu, kas savieno kravu nosūtītājus ar to pārvadātājiem. 

CargoPoint aktīvu darbību Latvijā sāka tieši pirms gada, vēlāk uzņēmums paplašināja savu darbību Lietuvā un Igaunijā.

Šobrīd tā mērķis ir kļūt par vadošo kravu platformu Baltijā.

Uzlabojot platformas funkcionalitāti un ārējo izskatu, tuvākajā nākotnē CargoPoint plāno ienākt arī citu Eiropas valstu tirgos.

Norādīts, ka digitālo platformu CargoPoint var izmantot divi dažādi lietotāji. Pirmkārt, tie ir uzņēmumi, kuriem nepieciešams kaut ko nosūtīt, konkrētāk, kravu nosūtītāji un kravu pārvadātāji jeb uzņēmumi, kuri veic kravu pārvadājumus - sākot ar vieglajām automašīnām un beidzot ar smagajiem auto. Jaunuzņēmuma vadītājs Mārtiņš Lucaus skaidro, ka transporta nozarē tāpat kā citur tiek ieviesti dažādi digitālie risinājumi, taču CargoPoint mērķis ir digitalizēt un automatizēt standarta procesus, tādējādi veidojot izcilu produktu, kas ir vienlīdz noderīgs dažādiem lietotājiem. 

Runājot par to, ar ko CargoPoint ir unikāls Baltijā, M. Lucaus uzsver, ka tas abām pusēm krietni atvieglo vienus no ikdienā laikietilpīgākajiem procesiem – atbilstoša pārvadātāja atrašana, sadarbības koordinēšana kravas nosūtītājiem, klientu piesaiste un samaksas koordinēšana transporta uzņēmumiem. Šos procesus platforma automatizēti un operatīvi izdara abu pušu vietā. Vienlaikus kravu nosūtītāji no CargoPoint saņem tikai vienu rēķinu, neatkarīgi no tā, cik pasūtījumus veikuši un cik dažādus pārvadātājus izmantojuši. Tādējādi transporta uzņēmumiem, sadarbojoties ar CargoPoint, tiek atvieglota grāmatvedība. 

Jāpiezīmē, ka šobrīd CargoPoint aktīvi sadarbojas ar dažādiem Baltijas uzņēmumiem, kuru vidū ir vairāk nekā 30 kravu nosūtītāji un vairāk nekā 100 transporta pārvadātāji.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!