Ievieš bargus sodus par drona neatļautu pacelšanu

Ievieš bargus sodus par drona neatļautu pacelšanu

Dronus kā lielisku risinājumu laika pavadīšanā, foto un video materiālu ieguvē, kā arī preču piegādē izmanto aizvien vairāk. Likumsakarīgi, ka arī to īpašniekiem nākas pakļauties aizvien vairāk jauniem noteikumiem un prasībām, par kuru neievērošanu Civilās aviācijas aģentūra (CAA) var piespriest maksāt pat vairākus tūkstošus eiro lielu soda naudu.

CAA nupat nākusi klajā ar paziņojumu par jaunu ierīču testēšanu, kas ar signālu palīdzību uztver konkrēta drona atrašanos un vietu, no kurienes tas tiek vadīts. CAA ar jauno dronu uztveršanas ierīču palīdzību Rīgā ik dienu fiksē vidēji 50 šos bezpilota lidaparātus. Kā izrādās - vien saujiņai to īpašnieku ir atbilstošā atļauja drona pacelšanai.

CAA Bezpilota gaisa kuģu lidojumu drošuma nodaļas inspektors Ilmārs Ozols uzsvēra, ka sods par neatļautu drona pacelšanu tā īpašniekam var izmaksāt no 150 līdz pat 3000 eiro. Pirmie, kam šo bezpilota lidaparātu neatļauta pacelšana varētu rezultēties ne ar brīdinājumu, bet jau ar naudas sodu, ir tie, kas dronus izmantoja aizvadītā Tet Rīgas maratona laikā. Šī notikuma laikā vien trim šo gaisa kuģu īpašniekiem bijušas CAA izsniegtas atļaujas.

Arī norādīts, ka jau rudenī varētu stāties spēkā jauns dronu lietošanas regulējums, atvieglojot pašreizējos kontroles mehānismus. Tā ietvaros paredzēts izsniegt atļaujas pastāvīgiem šo bezpilota lidaparātu lidojumiem ar noteikumu, ka tā īpašnieks pirms tam būs veicis teorētisko un praktisko zināšanu testu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!