Īlons Masks prezentē ilgi gaidīto elektroauto modeli Cybertruck

Īlons Masks prezentē ilgi gaidīto elektroauto modeli Cybertruck

Pirms četriem gadiem, 2019. gada beigās, elektroauto ražotājs Tesla pirmo reizi demonstrēja visai drosmīga izskata Cybertruck pikapa konceptu, kas no konkurentiem atšķiras ar netipisko virsbūves formu un asajām šķautnēm. Tika solīts, ka auto piedāvās ļoti augstu veiktspēju par salīdzinoši zemu cenu. Šo gadu laikā Tesla saskārās ar virkni sarežģījumu Cybertruck būvēšanā, tāpēc atlika tā izlaišanu. Taču 30. novembrī šis auto beidzot prezentēts. 

Tesla Cybertruck tiek piedāvāts trīs versijās, kas atšķiras galvenokārt jaudas, nobraukuma un cenas ziņā. Pirmā no tām ir Cyberbeast. Tā ir visjaudīgākā Cybertruck versija un ar trīs elektromotoru palīdzību var sasniegt 845 zirgspēkus, savukārt 100 km/h spēj uzņemt 2,6 sekundēs. Tikmēr ar vienu uzlādi auto spējīgs nobraukt ap 510 kilometriem. Tā cena pamata komplektācijai sasniedz 99 990 ASV dolārus. 

Vidējā Cybertruck versija jaudas ziņā ir nedaudz piezemētāka un sasniedz 600 zirgspēkus. Savukārt 100 km/h lielu ātrumu uzņem 4,1 sekundē. Runājot par nobraukumu, ar vienu uzlādi šis auto spēj tikt vistālāk - 545 kilometrus. Iegādājoties šo transportlīdzekli, būs jāšķiras no vismaz 79 990 dolāriem. 

Savukārt Cybertruck pamata versija aprīkota ar vienu elektromotoru. Informācija par jaudu nav atklāta, taču norādīts, ka auto 100 km/h spēs sasniegt 6,5 sekundēs. Tikmēr ar vienu uzlādi transportlīdzeklis var aizvest ap 410 km tālu. No visām trim versijām šī ir lētākā un maksā sākot no 60 990 dolāriem, taču pārdošanā nonāks ne agrāk kā 2025. gadā. 

Papildus jānorāda, ka Cybertruck būs spējīgs vilkt līdz piecām tonnām smagu kravu, savukārt auto kravas kastē varēs iekraut vēl 1200 kilogramus. Tāpat auto pieejama tā saucamā Powershare funkcionalitāte, kas dod iespēju uzlādēt kravas kastē esošās elektroiekārtas, kā arī citus elektroauto. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!