Kā nākotnē attīstīsies sabiedriskais transports pilsētās?

Kā nākotnē attīstīsies sabiedriskais transports pilsētās?

Sabiedriskais transports pilsētās aizvien būs lētāks un ērtāks, nekā pārvietošanās ar privātu auto, tāpēc bez tā neiztikt. Turklāt transporta infratruktūra visur Eiropā ir būvēta ņemot vērā cilvēku ikdienas vajadzības. Tomēr ikvienam vismaz pāris reižu dzīvē ir sanācis saskarties ar faktu, ka līdz vajadzīgajai vietai nevar ērti nokļūt, autobuss ir aizbraucis par ātru vai arī atiet pavisam nepiemērotā laikā. Ko darīt un kā to risināt?

Atbilde meklējama inovatīvās tehnoloģijās. Pirmie soļi inteliģentajās sistēmās bija elektroniskās biļetes, lai padarītu ērtākus norēķinus un saprastu pasažieru pārvietošanās tendences, vēlāk attīstījās elektronisko tablo lietošana, kas laikus informē par grafika izmaiņām un ļauj efektīvāk plānot laiku, un sensoru izvietošana, lai uzlabotu drošību pie brauktuvēm un citviet. Nākamā nopietnā inovācija ir pašbraucošie auto. “Ericsson” jau tādu ir radījis un šogad runā par autobusu radīšanu, kas varētu braukt vadītāja.

Faktiski “Ericsson” galvenā pārliecība ir tāda, ka sabiedriskajam transportam ir jākalpo cilvēkiem, nevis grafikiem. Tāpēc uzņēmums uzskata, moderna un “gudra” pilsēta nav iespējama bez tādas pašas transporta sistēmas.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!