Ķīnas pilsētas Šeņdženas ielās izbrauc pilnībā autonomi taksometri

Ķīnas pilsētas Šeņdženas ielās izbrauc pilnībā autonomi taksometri

Taksometri bez vadītājiem Ķīnā jau tagad ir pilnīgi parasta ikdiena. AutoX kļuvusi par pirmo kompāniju, kas valsts ielās izvietojusi pilnībā autonomo taksometru parku. Pirmā Ķīnas pilsēta, kur šādi robottaksometri pilnībā patstāvīgi iesaistās satiksmē, ir Šeņdžena. Pagaidām gan šie braucamie pasažierus vēl neuzņem, taču, domājams, tas ir tikai laika jautājums. 

Atbildot uz jautājumu, kas nepieciešams, lai šādus transportlīdzekļus varētu jau šobrīd palaist ielās, AutoX norāda uz 5. paaudzes autonomās braukšanas sistēmu, kurā ietilpst pāris LiDAR sensoru “4D” radaru sensori, kā arī sensori, kas īpaši domāti tā saukto “aklo zonu” noteikšanai. AutoX robottaksometri, pateicoties gan šiem, gan citiem dažādiem sensoriem, spēj identificēt un reaģēt pat uz mazākajiem objektiem, kas atrodas tuvumā.

Kompānija uzsver, ka šie taksometri esot pamatīgi iztestēti un teju jebkurā situācijā zinās, kā pareizi pārvietoties, ņemot vērā arī citus satiksmes dalībniekus. Tie mācēs gan tikt galā ar situācijām, kad ceļā sastop nevietā noliktu mašīnu, gan viltīgiem pagriezieniem, kur pat cilvēkam būtu jāpadomā, kā pareizi pārvietoties.

Šo pilnībā autonomo taksometru testa braucieni veikti vairākās pilsētās, tostarp Kalifornijā. Taču krietni lielāks satiksmes dalībnieku skaits Ķīnā ļāva būtiski uzlabot tehnoloģiju.

Lai arī AutoX robottaksometri, kuri šobrīd piepilda Šeņdženas ielas, ir liels solis uz priekšu šādu braucamo plašākai integrācijai satiksmē, pašbraucoši auto tik drīz vien nekļūs par pasaules pilsētu ikdienu. Pirmkārt, ASV un daudzām citām pasaules valstīm satiksmes noteikumus vajag pielāgot, ņemot vērā autonomu transportlīdzekļu pārvietošanās nianses. Otrkārt, šādas automašīnas joprojām ir diezgan dārgas, pat ekskluzīvas, lai tik drīz kļūtu par sabiedriskā transporta parka sastāvdaļu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!