Atklāta Latvijā lielākā elektroauto uzlādes vieta

Atklāta Latvijā lielākā elektroauto uzlādes vieta

Ne tikai privātajā, bet arī uzņēmumu sektorā Latvijā elektroauto skaits pārliecinoši aug, pērn sasniedzot 158% pieaugumu. Būtiski, ka jaunu automašīnu segmentā pieprasījums pēc elektroauto nu jau ir lielāks nekā pēc dīzeļdzinēja auto. Tas nosaka izmaiņas gan jaunākajā dzīvojamajā fondā, gan arī biroju piedāvājumā, projektos iekļaujot elektrotransporta uzlādes iespējas, lai gan iedzīvotāji, gan darbinieki varētu nodrošināt savas vajadzības. Tieši tādēļ atbilstoši mūsdienīgu biroju ēku prasībām 29. augustā biroju kompleksā Jaunā Teika tika atklāta Latvijā lielākā elektroauto uzlādes vieta.

Elektrum Drive un EfTEN Capital izveidotā jaunā elektroauto uzlādes vieta piedāvā trīs uzlādes stacijas ar 28 pieslēgvietām un 22 kW uzlādes jaudu. Līdz 31. augustam tajā būs pieejama īpaša uzlādes cena – 0,18 EUR/kWh.

Jaunatklātais uzlādes punkts nostiprina Latvijas pozīciju kā valsts ar Baltijā visstraujāk augošo publisko uzlādes tīklu.

Latvijā ir 2,38 uzlādes stacijas uz katriem 10 reģistrētajiem elektroauto. Salīdzinājumam - Igaunijā 0,57, bet Lietuvā 0,93 uzlādes stacijas uz katriem 10 reģistrētajiem elektroauto. 

EfTEN Capital Latvia valdes priekšsēdētājs Viktors Savins uzsver, ka Latvijā plašākā elektromobiļu uzlādes mezgla svinīgā atklāšana Jaunajā Teikā iezīmē ievērojamu soli ceļā uz ilgtspējīgu mobilitāti un klimata neitralitāti. Šis projekts, viņaprāt, ne tikai risina augošo pieprasījumu pēc elektrisko transportlīdzekļu uzlādes, bet arī ir progresīvas pilsētplānošanas bāka.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Izstāžu centrs Ķīpsala, Rīga
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!