Latvijā autotransports attīstīsies jaunā līmenī.

Latvijā autotransports attīstīsies jaunā līmenī.

Par bezpilota un savienoto auto 5G testa trases ieviešanu atzinīgi izsakās gan LMT prezidents, iesaistītie sadarbības partneri, gan arī VARAM, kas šajā projektā saredz jaunas attīstības iespējas Latvijai kā uz tehnoloģijām vērstai valstij.

LMT prezidents Juris Binde uzskata, ka sarunas ar ārvalstu partneriem par savienoto un bezpilota auto nozarē pierāda, ka Latvijā šajai jomai ir milzīgs potenciāls, tā ir konkurētspējīga un uz attīstību vērsta.

LMT prezidents arī uzsver, ka šis projekts dos iespēju kā Latvijas, tā arī ārvalstu speciālistiem attīstīt modernus autotransporta risinājumus, kas Latvijā ļaus attīstīties savienoto auto kompetenču centram.

„Nokia” mobilo tīklu direktors Marks Ruāns (Marc Rouanne) uzsver 5G testa trases efektivitāti un inovatīvumu, izstrādājot ātrdarbības mākoņpakalpojumu risinājumus. Šie risinājumi paredzēti savienotām un autonomām transporta tehnoloģijām, kas nodrošina tīklā esošo auto savstarpējo mijiedarbību.

Arī kompānija „Microsoft” pozitīvi izsakās par projektu un saredz tajā potenciāla un izaugsmes iespējas, tāpēc nodrošinās veiktspējīgu mākoņplatformu, kas nepieciešama projekta veiksmīgai darbībai.

VARAM valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis uzsver, ka LMT radījis konkurētspējīgas inovācijas, kas nodrošina Latvijai iespēju būt tai valstij, kas kļūst par savienoto auto kompetenču centru. E. Beļskis arī piebilst, ka, lai Latvija nostiprinātu un nosargātu savas pozīcijas tehnoloģiju jomā, ļoti svarīga ir likumdošanas piemērošana un cieša sadarbība ar pašvaldībām.

Ar 5G testa trasi un vēl daudziem citiem tehnoloģiskiem risinājumiem bija iespēja iepazīties LMT vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē „Mobile World Congress”.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!