Latvijai jāizmanto iespēja attīstīt elektroauto uzlādes punktus ar Eiropas līdzfinansējumu

Latvijai jāizmanto iespēja attīstīt elektroauto uzlādes punktus ar Eiropas līdzfinansējumu

CSDD dati liecina, ka ar elektroauto ikdienā pārvietojas tikai ap 1% Latvijas iedzīvotāju. Tikmēr AS Sadales tīkls un pētījumu centra Kantar veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 28% iedzīvotāju iegādāties elektroauto motivētu plašāks publiskās uzlādes tīkls. Lai veicinātu uzlādes tīkla paplašināšanos, Sadales tīkls turpina darbu pie elektrotīkla pieslēgumu izbūves publisko uzlādes staciju attīstībai, tajā ieguldot šim mērķim piešķirtos Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda līdzekļus.

Sadales tīkls norāda, ka

ar ES finansējumu 6,5 miljonu eiro apmērā līdz 2026. gada vidum paredzēts izbūvēt vairāk nekā 2000 pieslēgumvietas elektroauto uzlādes punktu attīstībai.

Ja sākotnēji šajā projektā par partneriem varēja pieteikties tikai valsts vai pašvaldību struktūras, tad pašlaik sadarbības partneru loks ir paplašināts. Aicināti pieteikties arī elektrisko transportlīdzekļu uzlādes punktu operatori, kas ir reģistrējušies kā elektroauto uzlādes pakalpojumu nodrošinātāji VSIA Latvijas Valsts ceļi datubāzē.

Tā ir iespēja īstenot elektroauto uzlādes staciju attīstības plānus ar mazākām izmaksām, jo elektroapgādes infrastruktūras projektēšanu un izbūvi (no kopējā elektrotīkla līdz uzskaites sadalnei) par ES līdzekļiem veiks Sadales tīkls. Savukārt partneriem par saviem līdzekļiem būs jānodrošina pašas uzlādes iekārtas, to uzstādīšana vai jānodrošina teritorija publisku uzlādes punktu attīstībai. Piemēram, komersants ar uzlādes stacijai piemērotu zemes īpašumu var uzrunāt sadarbībai kādu no elektroauto uzlādes punktu operatoriem un pieteikties projektā.

Jāpiezīmē, ka šobrīd attīstības procesā ir jau vairāk nekā 700 publiskās uzlādes punkti visā Latvijā. Pirmos ar ES Atveseļošanas fonda līdzfinansējumu attīstītos publiskās uzlādes punktus plānots atklāt jau šovasar.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!