Līdz 2027. gadam elektroauto uzlādes staciju tirgus vērtība varētu pieaugt trīskārtīgi

Līdz 2027. gadam elektroauto uzlādes staciju tirgus vērtība varētu pieaugt trīskārtīgi

Globālais transportlīdzekļu tirgus pēdējo gadu laikā mainās strauji, aizvien vairāk autoražotāju savu piedāvājumu papildinot ar elektriskajiem spēkratiem. Šī tendence būtiski ietekmē arī citas jomas. Piemēram, saskaņā ar jaunu tirgus izpētes ziņojumu, kas klajā nācis februāra vidū, tiek prognozēts, ka līdz 2027. gadam elektrisko transportlīdzekļu uzlādes staciju tirgus pieaugs par vairāk nekā trešo daļu jeb 38,4%, sasniedzot 38,9 miljardu dolāru vērtību.

Elektriskie transportlīdzekļi ir strauji augošs automobiļu rūpniecības segments, kura attīstību veicina gan tehnoloģijas un klientu vēlme samazināt oglekļa emisijas, gan arī valdības politikas stimuli. Elektrisko transportlīdzekļu ražotāji lielus ieguldījumus veic arī uzlādes staciju infrastruktūrā. Valdības stimuli, subsīdijas, finansējums uzlādes punktu uzstādīšanai, kā arī autoražotāju iniciatīvas par uzlādes infrastruktūras attīstību ir galvenie faktori, kas veicina globālo elektrisko transportlīdzekļu uzlādes staciju tirgus izaugsmi. Tomēr uzlādes staciju augstās izmaksas, stingri uzstādīšanas noteikumi un sarežģītā uzlādes punktu infrastruktūra varētu kavēt šī tirgus izaugsmi.

Tikmēr jau minētais ziņojums par elektroauto uzlādes staciju tirgu sniedz datus par 2018. gadu, tikko iegūto informāciju par 2019. gadu un prognozes 2027. gadam.

Ģeogrāfiski Āzijas Klusā okeāna reģions 2019. gadā ieguva lielāko daļu no kopējā elektrisko transportlīdzekļu uzlādes staciju tirgus.

Šī reģiona straujo izaugsmi galvenokārt veicina elektrisko transportlīdzekļu lielais pieprasījums tādās valstīs kā Ķīna un Japāna, pateicoties automobiļu rūpniecības elektrifikācijai, kā arī iniciatīvām uzlādes infrastruktūras izveidošanai. Vienlaikus, izsakot prognozes par globālo elektroauto uzlādes staciju tirgu 2027. gadā, norādīts, ka tas apjoma ziņā varētu pieaugt par 26%, sasniedzot 13,9 tūkstošus vienību, turklāt, lielāko daļu no tām varētu sastādīt tieši 3. līmeņa jeb ātrās uzlādes stacijas.

Globālais elektrisko transportlīdzekļu uzlādes staciju tirgus ir konsolidēts, un šobrīd tajā dominē daži galvenie dalībnieki, proti, ABB (Šveice), ChargePoint (ASV), Tesla (ASV),  Schneider Electric SE (Francija), Siemens AG (Vācija) un citi.          

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113

SIA BiSMART
Reģ. Nr. 40203056850
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!