Lielbritānijā būvēs pasaulē mazāko lidostu, kas domāta droniem

Lielbritānijā būvēs pasaulē mazāko lidostu, kas domāta droniem

Lielbritānijas pilsētas Koventrijas centrā pašreiz norit aktīvi būvniecības darbi, kas saistīti ar eksperimentālas ēkas izveidi - gala rezultātā tā nesīs pasaulē mazākās lidostas titulu. Tiesa, cilvēku vajadzībām šoreiz tā netiek celta, bet gan, lai veiktu ātras un ērtas bezpilota lidaparātu pārbaudes. 

Pasaulē mazākās lidostas izveidē iesaistījies Lielbritānijā bāzēts jaunuzņēmums, gaisa transportlīdzekļu ražotājs Urban-Air Port. Šī projekta ietvaros tas nodibinājis sadarbību ar autoražotāju Hyundai. Tieši ar Hyundai atbalstu projektam piesaistīts 1.2 miljonu sterliņu mārciņu jeb 1.36 miljonu eiro liels finansējums. To piešķīrusi Lielbritānijas valdība programmas Future Flight Challenge ietvaros. 

Lidostas mērķis ir primāri pārbaudīt, kā vertikālās pacelšanās un nolaišanās lidaparāti jeb vienkāršiem vārdiem - bezpilota lidaparāti un gaisa taksometri - integrējas plašākā pilsētas mobilitātes infrastruktūrā un cik labi tie iederas pilsētvidē. Plašāk par šādas lidostas nepieciešamību stāsta Koventrijas pilsētas domes transporta inovāciju vadītājs Sunil Budhdeo. Viņš norāda, ka

viens no iemesliem, kāpēc Lielbritānijas valdība atbalstījusi šo projektu, ir pienākums samazināt sastrēgumus un emisijas, kas ir būtiska lielo pilsētu problēma mūsdienās.

Tāpat projekts arī ļautu pārbaudīt to bezpilota lidaparātu efektivitāti, kurus izmanto tieši avārijas dienesti. Piemēram, ja noticis negadījums un cilvēkam nepieciešama palīdzība, ir labi, ja tuvumā atrodas drons, kas var cietušo paņemt un nogādāt slimnīcā. Tas būtu noderīgi tajās situācijās, kad citkārt vienīgais risinājums ir helikopters, kura dēļ parasti šādos gadījumos jāslēdz ceļi un ir būtiski traucēta satiksme. 

Plānots, ka lidostas celtniecības darbi noslēgtos uz rudens pusi un tā varētu sākt darboties ap novembri. Ja projekts izdosies kā cerēts un visādā ziņā būs veiksmīgs, Urban-Air Port šādas lidostas varētu izveidot vēl 200 vietās visā pasaulē. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!